Zniżki, czyli tani wyjazd do Paryża

Wybierając się w podróż zawsze robimy plany budżetowe. Paryż, dla nas Polaków zarabiających w złotówkach, nie jest najtańszym miastem. Dlatego też postanowiłam zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje o tym, jak zorganizować tani wyjazd do Paryża.

Paris Visite – o karcie więcej tutaj.
Bilet umożliwia nam następujące zniżki:

Jeśli jedziemy do Paryża na dłuższy urlop, np. 5-7 dni warto zastanowić się nad Kartą Navigo (szczegóły tutaj), ponieważ po wyrobieniu jej możemy np. przez tydzień jeździć w strefach 1-5 bez ograniczeń! Jest to dużo lepsze rozwiązanie. Ceny możecie porównać sobie w powyższym linku 🙂

Bierzcie pod uwagę, że jeżeli wyrobicie sobie tę kartę, której koszt ze zdjęciem na wszystkie strefy to ok. 26 euro za tydzień, możecie jeździć wszędzie bez zaprzątania sobie głowy, czy dany zabytek wykracza poza wykupioną zonę. Co istotniejsze w kwestii oszczędzania – bilet normalny Paris Visite na 3 dni i strefy 1-3 kosztuje nas ok. 25euro! Jednak w navigo nie macie zniżek, które oferuje Paris Visite.

Czasem wyjeżdżamy na 4 dni. Tradycyjne Paris Visite jest na 1-3 dni i co zrobić z tym  4 dniem? Kupić Paris Visite na 1 dzień? Warto przemyśleć, co chcemy zobaczyć i w której znajduje się to zonie. Wtedy prawdopodobnie dobrym rozwiązaniem będzie Paris Mobilis (tu link) 🙂

Dzieci, osoby do 26 roku życia, niepełnosprawni i ich opiekun bardzo często mają wejścia albo za darmo, albo z dużymi zniżkami. Ceny biletów do wybranych miejsc znajdziecie m.in. tutaj.

W poszczególne dni jak np. pierwsza niedziela miesiąca państwowe muzea Paryża są dostępne za darmo dla wszystkich. Trzeba niestety brać pod uwagę, iż są wtedy największe tłumy. Dla przykładu do Pałacu Wersalskiego w darmową niedzielę najlepiej wybrać się wczesnym rankiem. Inaczej ugrzęźniecie na końcu długiego ślimaka i wystoicie się kilka godzin.

Są atrakcje turystyczne zupełnie za darmo, np. Bazylika Sacre Coeur czy wejście do Katedry Notre Dame, które warto odwiedzić w szczególności kiedy nie ma się wiele czasu.

Jest możliwość wykupienia sobie Paris Museum Pass

Umożliwia nam to wchodzenie do niemal wszystkich muzeów na terenie Il-de-France. Nie, Wieża Eiffla się nie wlicza 🙂 Fajna opcja, kiedy jedziemy do Paryża na dłużej niż weekend. Dlaczego? W 2-3 dni nie zdążycie zobaczyć wszystkich typowych miejsc turystycznych (których nota bene głupio byłoby nie zobaczyć), i takich, które są płatne – bo nie każde są. Co ważne, osoba towarzysząca poniżej 26 roku życia wchodzi z osobą z Museum Pass bez kolejki.

Więcej na:
http://www.parismuseumpass.com/

Istnieje również coś takiego jak Paris City Pass – Pariss Pass. Wykupuje się jednocześnie bilet na komunikację miejską i wejściówki do muzeów – połączenie Paris Visite oraz Paris Museum Pass. Jednakże nie uważam tego za rzecz opłacalną. Warto wcześniej przeanalizować, gdzie chce się jeździć i ile normalnie będą kosztowały nas bilety.

Więcej na:
http://booking.parisinfo.com/il4-offer_i147-paris-city-pass-paris-pass.aspx

Można zaoszczędzić w podróży do Francji. Z reguły najtańszą opcją są tanie linie lotnicze, jednak trzeba liczyć się z tym, że z lotniska należy jeszcze dojechać do miasta. Paryż jest na to przygotowany, dlatego na miejscu zastaniecie turystyczne autokary. Obecna cena za przejazd w jedną stronę za osobę to  17 euro. Są też prywatni przewoźnicy, często tańsi, których łatwo znaleźć w internecie. Dodatkowo ludzie ogłaszają się na portalu blablacar, który warto prześledzić przed przyjazdem i zabookować sobie miejsce.

Poza tym jest jeszcze jedna opcja. Niedawno LOT uruchomił promocyjne loty do Paryża (cena ok. 300zł za osobę w 2 strony!). Ląduje on już na lotnisku Charles de Gaulle więc automatycznie jesteśmy już w mieście – zaoszczędzamy na czasie. Dodatkowo kupujemy już bilet do poruszania się po nim, który od razu wykorzystamy.

Można też zaoszczędzić na noclegu. Szukamy go wcześniej albo na typowo turystycznych portalach łapiąc promocje, albo szukamy na forach, gdzie ogłaszają się Polacy, którzy za dużo niższą cenę wynajmą Ci pokój do spania 🙂

Kolejne oszczędności to sklepy. Bierzcie pod uwagę, że w mieście będzie ich wiele. Jednak dobrze przygotować się przed wymarszem. Jeśli śpicie niedaleko dyskontu, to jest to duży plus. Jak nie, a zależy Wam na zaoszczędzeniu pieniędzy, to czasem dobrze poszukać, gdzie można się zaopatrzyć w tańsze jedzenie i picie i wybrać się tam z plecakiem. Mniejsze sklepiki zawsze są dużo droższe od Carrefoura czy Dia 🙂

To są chyba najłatwiejsza droga, by zorganizować tani wyjazd do Paryża. Wydaje mi się, że najbardziej warte uwagi są sposoby poruszania się po mieście. Rzadko mówi się o karcie Navigo, a na dobrą sprawę jest ona najbardziej opłacalna. A Wy macie jakieś pomysły, jak jeszcze można szukać zniżek w tym mieście? Ciekawa jestem, jakie macie doświadczenie. Może o czymś zapomniałam? Czekam na Wasze wieści.

Related Posts