Podsumowanie roku 2016 i plany na rok 2017

Lifestyle
3 stycznia 2017 / By / 40 Komentarzy

Temat podsumowań minionego roku oraz postanowień na nadchodzący jest bardzo popularny nie tylko w Polsce. Część bardzo lubi robić listy TO DO, inni się ich wystrzegają. Jedni dzięki nim są bardziej zmotywowani, a inni zniechęceni, bo „zawsze kończy się tak samo”. Ja należę do osób, które lubią planować i stawiać sobie nowe wyzwania. Ponadto Madame-Malonka ma już prawie rok, dlatego postanowiłam podsumować czas spędzony pod tym znakiem. Mimo że moment, w którym założyłam swoją stronę nie był dla mnie najlepszy, co bardzo się na niej odbiło, cieszę się, że to zrobiłam. Inaczej dalej zwlekałabym z rozpoczęciem pisania i nie wiadomo, czy kiedykolwiek bym zaczęła. Nie będę wdawać się w szczegóły, bo łatwo zauważyć, że dopiero od lipca aktywnie zaczęłam działać. Jednak… wiele jeszcze przede mną :)

Social Media

Kanały social media to miejsca, które są u mnie najsłabiej rozwinięte. Najmniej uwagi poświęcam Facebookowi, nieco więcej czasu spędzam na Instagramie. Tam jestem częściej i wchodzę w większą interakcję z odbiorcami. W jednym i drugim miejscu liczba polubień nie powala dlatego…

W 2017 roku postanawiam więcej uwagi poświęcić Social Media. Moimi głównymi narzędziami pozostaną na ten moment Instagram i Facebook, ale zamierzam też otworzyć inne kanały. Jason Hunt w swojej najnowszej książce pisał o narzędziach, które pozwalają zgrać ze sobą publikacje we wszystkich miejscach – zamierzam z tego skorzystać.

Tematyka bloga

Jest to kategoria, która od początku okazała się trafiona. Z biegiem czasu mogłam zaobserwować, jak zmienia się ruch i zaangażowanie w zależności od tematyki postów. Tę kwestię będę jeszcze pielęgnować, jednak…

W 2017 roku postanawiam prowadzić ten sam tryb. Postaram się, aby publikacje pojawiały się regularnie. Tak jak do tej pory, wtorki będą lifestylowe, zaś czwartki i niedziele kulinarne. Ten podział może chwilowo ulegać zmianie – w zależności od okresu, w jakim się znajdujemy (np. Boże Narodzenie).

Cykle

Do tej pory mogę wyodrębnić trzy cykle: podróżnicze, urodowe i lunchboxowe. W tej pierwszej kategorii powitałam Was artykułami na temat Paryża:

Polecam lekturę tym, którzy planują się wybrać do tego miasta. Informacje zawarte w tych postach mogą okazać się bardzo pomocne. Znajdziecie tam info, w jakich godzinach i dniach otwarta jest atrakcja turystyczna, jak do niej dojechać, ile kosztują bilety wstępu, ale też na środki transportu i wiele innych.

Ponadto w temacie podróży mogliście przeczytać trochę o Krecie:

Pojawiły się też informacje nt. tego, jak pakować się w bagaże podręczne.

Drugi cykl to cykl urodowy, gdzie możecie przeczytać moje recenzje nt. złuszczających masek do stóp, lakierów hybrydowych czy masek na twarz.

Trzeci cykl to lunchboxy do pracy. Zamieszczam w nich propozycje na szybkie i smaczne sałatki, które można zabrać ze sobą do pracy czy szkoły. Nie wymagają dużo czasu, a są pożywne.

Patrząc na słupki – wiele z nich cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego…

W 2017 roku będę kontynuować cykl podróżniczy, gdyż jest jeszcze kilka miejsc, o których chętnie bym Wam opowiedziała, czy rozwinęła dotychczasowe posty. Zamierzam też dalej prowadzić cykl urodowy, ponieważ pozwala mi on na dokładniejsze dbanie o swoją pielęgnację, ale też znalezienie wielu ciekawych i pomocnych kosmetyków. Cykl lunchboxowy mobilizuje mnie, aby zdrowo  i świadomie się odżywiać.

Wyzwanie książkowe

Wyzwanie książkowe 2016 rozpoczęłam z końcem lutego, czyli nie dobiegło jeszcze końca. Mimo to już dziś mogę powiedzieć, że nie zostanie w pełni zrealizowane. Celem było czytanie jednej książki miesięcznie. Nie jest to dużo, jednak w przypadku kilku angażujących czasowo obowiązków, okazuje się trudne do zrealizowania. Nawet jeśli lubi się czytać. Mimo to część z listy już znam, część jest przede mną, a w między czasie w ręce wpadło mi kilka innych pozycji. W ostatecznym rozrachunku cel zrealizowałam

I dlatego w 2017 roku postanawiam kontynuować to wyzwanie. Przeczytam wszystkie lektury, które sobie zaplanowałam i na pewno kilka nowych się pojawi. Odkąd skończyłam studia, łatwiej jest mi wykrzesać wieczorową chwilę na książkę w towarzystwie herbaty.

Najpopularniejsze publikacje

Dla osoby, która dopiero zaczyna, niesłychanie dużą satysfakcję dają rosnące statystyki. Nie oszukujmy się – jeśli prowadzimy publicznego bloga, miło nam, kiedy ktoś czyta nasze teksty, komentuje je i poleca innym. Jest to dowód na to, że treści te są wartościowe i jest to mobilizacja, do dalszej pracy i doskonalenia umiejętności.

Kulinaria

Uroda

Pozostałe

Moje osobiste plany

Rok 2016 był dla mnie bardzo pracowitym i ciężkim rokiem. Jednak cieszę się z niego, ponieważ dzięki zawziętości i presji czasu wiele rzeczy udało mi się ukończyć, a kilka udoskonalić. Wiele też wymaga jeszcze mojej pracy, dlatego…

W 2017 roku zamierzam podnieść poprzeczkę. Zakończyłam studia, toteż będę mieć więcej czasu na inne rzeczy. W związku z tym:

Angielski

Postanawiam podszkolić swoją znajomość języka angielskiego. Zamierzam zainwestować w nią dużo czasu i pracy, a jeśli będzie trzeba, to i pieniędzy. Ten punkt obok bloga jest jednym z najdłuższych na mojej liście na 2017 rok.

Fotografia

Zamierzam doskonalić swoje umiejętności, poprzez czytanie książek, robienie dużej ilości zdjęć, a także udział w chociaż jednych warsztatach fotograficznych. Celem na ten rok jest udział w kursie, ale też nauka obróbki zdjęć, a konkretnie… RAWów.

Ćwiczenia

Na szczęście etap odchudzania mam za sobą i pilnuję, aby nie wrócił. Mimo to uważam, że dobrze jest być w jako takiej kondycji fizycznej. Kondycji tej jednak nie mam, bo ostatnio osiadłam na laurach. Chcę więc wykonywać krótkie ćwiczenia rano i wieczorem oraz na początek raz w tygodniu wychodzić biegać. Przy moich blogowych i językowych planach może mi nie starczyć czasu i sił na więcej, dlatego nie chcę za dużo sobie narzucić. Mimo to jednak, w tym roku wezmę udział w zorganizowanym biegu. Może to być bieg nawet na 5 km – to nie jest dla mnie ważne. Chcę w końcu przebiec się z innymi biegaczami, ponieważ kiedyś zaprzepaściłam swoją ciężką pracę i nie wystartowałam w maratonie.

Pielęgnacja

Należę do osób, które dbają o swoją codzienną pielęgnację, ale w niektórych momentach najzwyczajniej w świecie mi się nie chce. Dlatego (także w ramach denka), poza pielęgnacją twarzy, chcę zadbać o regularną pielęgnację ciała. Peelingi i balsamy – nadchodzę!

P.S. Od Pana Męża dostałam pod gwiazdkę m.in. rękawicę GLOV. Przez trzy miesiące będę jej używać zamiast typowych kosmetyków do demakijażu. Szalenie ciekawa jestem rezultatów!

Blog

W tym roku chcę więcej czasu poświęcać na blog. Będę dbała, aby posty pojawiały się regularnie. Zadbam bardziej o social media oraz wezmę udział w blogowym wydarzeniu i projekcie. Poszerzę swoją wiedzę nt. pisania, Google i pozycjonowania. Przy pomocy innych osób, przeniosę wszystkie treści z Madam-Malonka na Madame-Malonka i uporządkuję ten temat.

Inne

Poza powyższymi, mam jeszcze wiele innych – mniejszych i większych – planów. Znajdują się w nich m.in. udział w minimum 2 szkoleniach, kontynuacja ogarniania przestrzeni, uporządkowanie komputera czy wyprzedaż ubrań. Chcę poznać kilka tematów finansowych oraz pójść dwa razy do teatru. Chcę zadbać o relację z bliskimi, więcej z nimi rozmawiać i się spotykać. Planuję spróbować nowych rzeczy.

Ważne

Obecnie znajdziecie mnie na dwóch domenach:

 • madam-malonka.pl

oraz

W tym roku pierwsza domena zostanie w pełni zastąpiona tą drugą. Dlatego będzie mi niezmiernie miło, kiedy do ulubionych dodacie Madame-Malonka.pl oraz w momencie wspominania mnie u siebie, będziecie używać tej drugiej strony.

Kiedy zostawiam u Was swój komentarz – możecie być pewni, że znam treść Waszego tekstu. Nigdy się nie wypowiadam, kiedy nie przeczytam posta. Zdarza mi się czasem coś pominąć i zapytać o to w komentarzu, ale wynika to z mojego roztargnienia, nie z braku chęci na czytanie tego, o czym piszecie.

Dziękuję Wam za to, że jesteście. Jak już wspominałam wcześniej, bardzo miło jest, kiedy człowiek widzi, że jego teksty są czytanie, polecane lub komentowane. Wasza obecność mobilizuje mnie, aby dbać o tę stronę i się rozwijać.

Będzie mi zatem bardzo miło, kiedy będziecie tu wracać. Jeśli macie ochotę zasugerować mi jakąś zmianę, nową tematykę, rezygnację z innej, widzicie jakieś literówki, błędy albo po prostu chcecie o coś zapytać lub porozmawiać – dajcie znać w komentarzu lub na kontakt@madame-malonka.pl. Ci, którzy do mnie piszą wiedzą, że zawsze i całkiem szybko odpowiadam :)

Kochani, każdemu z Was życzę realizacji swoich planów, zdrowia oraz spokoju ducha!

Może macie ochotę podzielić się swoimi planami? Piszcie śmiało lub wysyłajcie linki. Chętnie się zainspiruję :)

Może Cię zainteresować

Top lista 5 seriali wartych obejrzenia
Top lista 5 seriali wartych obejrzenia
6 lutego 2018
5 pomysłów na prezent na walentynki dla niego
5 pomysłów na prezent na walentynki dla niego
28 stycznia 2018
Pomysły, jak spędzić czas z babcią – prezent na Dzień Babci
Pomysły, jak spędzić czas z babcią – prezent na Dzień Babci
16 stycznia 2018
 • http://bymadameem.pl Marta

  Powodzenia w realizacji planów:) Ja jakoś nie lubię robić podsumowań a w nadchodzącym roku planuję się po prostu rozwijacr, realizować i być szczęśliwą. No ale zobaczymy jak to wyjdzie:)

  P.S. Daj koniecznie znać jak się sprawdza rękawica bo sama zastanawiam się nad jej kupnem:)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję serdecznie :) Znam bardzo dużo osób, które nie lubią ani podsumowań, ani planów, ja z kolei lubię napisać to, o czym myślę. Łatwiej mi się zdyscyplinować :) Plan masz bardzo fajny, przybij piątkę! Rękawicę zaś na pewno zrecenzuję po 3 miesiącach – już nie mogę się doczekać :)

 • http://www.pantofelwpodrozy.pl/ Pantofel w podróży

  Życzę powodzenia :) szczególnie uwielbiam Twoje wpisy podróżnicze!

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję, miło mi :) Za każde sugestie będe wdzięczna :)

 • http://subiektywnieoksiazkach.pl/ Wioleta Sadowska (awiola)

  Życzę Ci zatem w nowym roku, by wszystkie Twoje plany się ziściły :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję :-)

 • http://freeleserka.pl Justyna

  Ja mam tylko 3 główne cele, rozpisane na kilka mniejszych. Nie mam zamiaru szaleć. Muszę mieć w głowie tylko te główne, bo o poboczny się szybko zapomina. Życzę owocnego roku i rozwoju bloga! Wygląda ciekawie, ale czuje, że będzie jeszcze lepszy.

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję, życzę więc dobrego podsumowania pod koniec 2017 roku :-) Ja także mam główne 3 cele na ten rok, które są dla mnie bardzo ważne, ale pomniejsze też lubię rozpisać, aby trzymać się w ryzach :-)

 • http://przegryzam.blogspot.com Aleksandra

  Jestem właśnie też na etapie podsumowywania roku 2016 :) a plany na 2017 – wciąż przede mną, ładuję akumulatory :)

  Piękne te Twoje postanowienia. Szczególnie te związane z ćwiczeniami, szkoleniami i wspaniałym nastawieniem na ciągłe udoskonalanie samej siebie. Trzymam mocno kciuki!

  W nowym roku życzę Tobie przede wszystkim pomysłowości, determinacji i odwagi. Czas start! :)

  p.s. piękny kalendarz <3

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję serdecznie! Wszystko to wymaga dużo pracy, ale przynosi też mnóstwo satysfakcji. Wszystkiego dobrego!

 • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

  Trzymam kciuki za realizację celów 😉 U mnie angielski jest na pierwszym miejscu, po urlopie wychowawczym sporo mi z głowy pouciekało :(

  Pozdrawiam :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję :) W takim razie obie będziemy się dokształcać, bo teraz jednak znajomość języków to rzecz obowiązkowa.

 • http://socjopatka.pl Dagmara | socjopatka.pl

  Piękne, motywujące podsumowanie. :) Ja oczywiście będę cały czas śledzić i podglądać. :) Trzymam kciuki za realizację celów i szczęśliwego nowego roku! ;*

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję! Również szczęśliwego nowego roku :)

 • http://najlepszapora.pl Milena | najlepszapora.pl

  Bardzo ambitne plany na 2017 ale bardzo dobrze! Wysoko postawiona poprzeczka to dodatkowa motywacja do tego, żeby wchodzić o szczebel wyżej niż jesteśmy teraz. Powodzenia w rozwijaniu social mediów ja też staram się działać tam bardziej i prężniej. Zobaczymy jak to się utrzyma 😉 Też chciałabym wystartować z jakimś video, może nie koniecznie kanał na YouTube ale jest tyle innych opcji. Dużo wytrwałości w realizacji założeń, pięknego rozkwitu bloga, wielu nowych czytelników wiernych i aktywnych i powodzenia w tym wszystkim! <3

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Bardzo mi miło, dziękuję! Także zastanawiałam się nad filmikami, nawet jeden zrobiłam, jednak wymaga to zbyt wiele czasu więc nie będę w stanie tego prowadzić. Tobie życzę zatem dobrych wyborów i realizacji swoich celów :)

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Wytrwałości w realizacji planów. Przypominasz mi, że muszę skończy pewne wykupione szkolenia.

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję :) Myślałam, czy nie kupić kursu online, jednak nie potrafię z nimi pracować. Wolę bezpośrednie spotkanie.

   • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

    Nie zawsze ma się taką możliwość. Lepiej wtedy kurs on-line niż żaden.

 • Klaudia

  Blogowo póki co wiele nie planuję, jest to dla mnie po prostu odskocznia, chociaż przydałaby mi się jakaś regularność… 😉 Jeśli chodzi o książki to nie narzucam sobie ilości, ale mam zamiar notować to, co przeczytałam. Bo niby ciągle coś podczytuje, ale czy czy było to 10 czy 30 pozycji to ciężko określić. Ale ćwiczenia i angielski to też moje cele, powodzenia więc! :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Ja też staram się zapisywać książki, bo sama z czasem też zapominam co i ile czytałam :-) Powodzenia!

 • napiecyku

  Gratuluję pierwszej rocznicy, miałaś dużo ciekawych wpisów :) W nowym roku życzę spełnienia postanowień i wielu blogowych sukcesów :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję, miło mi :-) wszystkiego dobrego w 2017!

 • Esencja Kobiecości

  Bardzo ambitne plany na 2017 rok! :) Czytając Twoje plany miałam wrażenie jakbym czytała swoje. Chociażby zadbanie o znajomość języka angielskiego :). Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować wszystkie marzenia i blog będzie miał coraz więcej czytelników :). Gratuluję również rocznicy bloga :). Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję! Dobrze wiedzieć, że też inni ruszają takie tematy. Wiele osób do postanowień noworocznych podchodzi sceptycznie, ja uważam, że warto je mieć. Powodzenia z Twoimi wyzwaniami :-)

 • http://matkanaszczycie.pl Mom on top

  Życzę, żeby Nowy Rok przyniósł spełnienie wszystkich planów i realizację celów :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję, mam nadzieję, że i Twój będzie pomyślny!

 • http://calm-station.pl Matylda | Calm Station

  Gratuluję rocznicy blogowania i trzymam kciuki za wszystkie wyzwania, które postawiłaś przed sobą na najbliższy rok. Ja też mam problem z regularnością w socialach, więc wiem, jakie to trudne… :) Na szczęście od kiedy używam specjalnego programu do planowania publikacji, idzie mi dużo lepiej – polecam Hootsuite!

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Jest to darmowy czy płatny program? Ja zapisałam sobie z książki Kominka – Buffer – pozwala planować wszystkie posty. Zamierzam go przetestować, chętnie też przyjrzę się jaki interfejs ma Hootsuite. Samych szczęśliwych dni w 2017 roku!

   • http://calm-station.pl Matylda | Calm Station

    Darmowy. Z Buffera korzystałam na początku, ale ma mniej funkcjonalności – np. podczas planowania postów nie da się w nim oznaczać innych profili na FB i w rezultacie i tak musiałam poprawiać to ręcznie. Moim zdaniem Hootsuite sprawdza się lepiej, przynajmniej w przypadku Facebooka, bo nie testowałam na nim jeszcze innych kont :)

    • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

     To chętnie porównam te dwa programy, bo ja właśnie będę chciała ruszyć też inne sociale. Dzięki za info :-)

 • http://www.moj-kawalek-podlogi.pl Edyta moj-kawalek-podlogi

  Ambitne plany! Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zrealizować obrane cele! :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję, wszystkiego najlepszego w nowym roku :-)

 • https://domnaobcasach.com/ Agnieszka Wieczorek

  Plany na najbliższy rok masz bardzo ambitne. Ja też chciałabym w tym roku trochę doszlifować języki, no i rozwinąć blog.
  Życzę powodzenia w realizacji wszystkich Twoich planów :) Pozdrawiam

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję :-) W takim razie i Tobie życzę realizacji celów i pomyślności w 2017 roku :-)

 • http://classysimplelife.blogspot.com Classy Simple Life

  Bardzo ciekawe plany na nowy rok, które życzę Ci się spełniły – pozdrawiam serdecznie :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Bardzo dziękuję :)

 • http://www.rabarbarowo.pl/ Gosia www.rabarbarowo.pl

  Trzymam kciuki za realizację Twoich planów! Bardzo lubię zaglądać na Twojego bloga, uważam że bardzo fajnie radzisz sobie z jego prowadzeniem. Ciekawa jestem co przyniesie 2017 rok. Również z chęcią wzięłabym udział w jakiś warsztatach fotograficznych, ale na razie na nic ciekawego nie natrafiłam…

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję pięknie! Bardzo mi miło to czytać. Liczę na to, że będzie tylko lepiej! Ja też nie trafiłam jak do tej pory na ciekawe warsztaty fotograficzne, ale też nie śledzę aż tak bardzo tego tematu. W tym roku to się zmieni :)

 • http://imbirowygarnek.pl Imbirowy Garnek

  Ciekawy blog, będę zaglądać i również życzę bardzo udanego 2017 roku, dla nas Wszystkich rzecz jasna! :)

o mnie

Mam słabość do ładnych rzeczy. Przyciąga mnie wszystko, co francuskie, a moja największa miłość to Paryż. Wąskie uliczki i okna z drewnianymi okiennicami. Leniwy poranek z croissantem na śniadanie i...

FACEBOOK