5 inspiracji na Święta Wielkanocne

Wielkanoc już za chwil parę, dlatego spieszę do Was z listą 5 inspiracji na Święta Wielkanocne. Tym razem nie mam zbyt wiele czasu, aby je przygotować na bloga, ale znalazłam małą garść pomysłów w Internecie. Planuję część z nich wykorzystać i bardzo możliwe, że i Wam się przydadzą. W tej liście znalazł się nawet domowy chrzan, choć pozostałe propozycje DIY są na stół czy wiązanki.

P.S. Zdjęcia są stockowe.

1. Naturalne barwienie jajek wielkanocnych – DIY

Powiem Wam, że szalenie spodobał mi się ten pomysł. Do zabarwienia jajek wystarczą naturalne produkty, które często mamy w domu lub są łatwo dostępne, a do tego tanie. Ponadto ja osobiście wolę korzystać z tego typu rozwiązań, bo nie ufam kupnym barwnikom do pisanek. Ten pomysł od Beaty z Lawendowego Domu bardzo przypadł mi do gustu, także ze względu na prosty, ale efektowny wygląd. W tym roku stawiam na ten sposób zdobienia jajek na Wielkanoc.

2. Jak zrobić wielkanocny wieniec?

To tym razem pomysł od Polenki, którą pewnie znacie, a jeśli nie, to polecam Wam odwiedzić jej bloga. Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji na DIY. Ta podoba mi się ze względu na łatwe i całkiem szybkie wykonanie. Ponadto nie potrzeba wielkiego nakładu finansowego i specjalnych umiejętności, a piękny wianek wielkanocny na drzwi jest gotowy. Zajdę do sklepu i jeśli tylko dostanę gotową podstawę, to sama taki zrobię.

3. Obrazek wielkanocny z pisanką z guzików

Kiedy przygotowywałam tego posta, części inspiracji na Święta Wielkanocne specjalnie szukałam w Internecie. Obrazek wielkanocny z pisanką z guzików urzekł mnie bardzo i jest to kolejna rzecz, którą poważnie rozważam zrobić. U mnie standardowo byłaby z czerwonym akcentem. W liście niezbędnych narzędzi jest pistolet z klejem na gorąco, ale uważam, że klej Magic (wyciskany) powinien wystarczyć.

4. Jak zrobić zajączka z serwetki?

Tutoriali i artykułów, które to pokazują jest w Internecie całkiem spoko. Jednak ta od Doroty wydaje się być jedną z bardziej przejrzystych. Zajączka z serwetki można składać na podstawie filmiku albo zdjęć, które przedstawiają każdy etap z osobna. Chwila pracy, a dodatkowa dekoracja na stół wielkanocny gotowa. Coś czuję, że niektórym szkoda będzie ją niszczyć 🙂

5. Domowy chrzan idealny na Wielkanoc

Domowy chrzan to kulinarna propozycja, o której mówiłam we wstępnie. Bardzo spodobał mi się ten pomysł. W Internecie przed Wielkanocą dużo przepisów jest na babkę czy mazurka, ale na chrzan jeszcze nie widziałam. Jeśli tylko nie zapomnę kupić korzeń (a przecież do święconki musi być!), to sama przygotuję taką wersję. Bardzo ciekawa jestem jego smaku. Po przepis odsyłam Was do Elizy z Kuchennego Bałaganu.

Ciekawa jestem, czy szykujecie się do Świąt Wielkanocnych, czy nie podchodzicie do nich z aż taką dbałością o szczegóły? Liczę na to, że moja lista 5 inspiracji na Święta Wielkanocne przyda się Wam w tym okresie. Każda z nich jest do wykonania jeszcze przed weekendem, a w wielu przypadkach dzieci będą miały trochę zabawy. Jeśli posiadacie inne pomysły na ozdoby na Wielkanoc, koniecznie dajcie znać!

Related Posts