5 mniej znanych miejsc, które warto zobaczyć w Pradze

PodróżePraga
13 czerwca 2017 / By / , , / 18 Komentarzy

Jakiś czas temu otworzyłam kolejny cykl podróżniczy, czyli zaprosiłam Was do Pragi. Rozpoczęłam go listą 5 restauracji, które warto odwiedzić. Jednak zbliża się długi weekend, a tym razem inna Czytelniczka poprosiła mnie o podpowiedzi, co warto zobaczyć, a co nie jest pierwszym miejscem, jakie jest wymieniane na stronach czy w przewodnikach. Idąc tym tropem, zmieniłam nieco konwencję i powstała lista 5 mniej znanych miejsc, które warto zobaczyć w Pradze. Oczywiście dla niektórych mogą być mniej lub bardziej popularne, jednak przeglądając Internet uznałam, że te atrakcje pojawiają się rzadziej. Na pewno też, kiedy ktoś jedzie pierwszy raz, skupia się na najbardziej znanych lokalizacjach, jak zegar w rynku czy Hradczany.

1. Muzeum miniatur

Zacznę od tego, że to muzeum posiada polską wersję strony. To bardzo miły ukłon w naszym kierunku. Bardzo chętnie odwiedzamy ten kraj, dlatego jeśli ktoś nas uwzględnił, ma zdecydowanego plusa za to.

Muzeum jest raczej małe, ale ilość ekspozycji jest całkiem zadowalająca. Oglądać możemy niemal niewidzialne dla ludzkiego oka cuda za pomocą mikroskopu bądź lupy. W ten sposób możemy obejrzeć bardzo maleńkie eksponaty, które przedstawione są np. na oczku igły bądź na odnóżach owada lub miniaturowe dzieła znanych malarzy. Nie chcę za wiele opowiadać, bo to może odebrać przyjemność odkrywania. Na pewno jest to miejsce w Pradze, które warto odwiedzić (choć kiedy ja tam byłam, było tańsze i tym bardziej byłam zaskoczona :))

Bilety:

 • normalny 130 CZK
 • ulgowy 70 CZK

Godziny otwarcia:

 • codziennie 9.00 – 17.00

2. Muzeum zabawek

To jedno z ciekawszych odkryć przy Hradczanach. Dla dużych i małych. Dwupiętrowe muzeum, które poszczycić się może naprawdę dużą kolekcją eksponatów. Podziwiać możemy lalki stare i nowe – wasze dzieci mogą się zdziwić, jak kiedyś wyglądały i że baby born to stosunkowo nowy wynalazek. Oglądać też można lalki barbie od najstarszych do najnowszych. Są zbiory kolejek, zwierząt, klocków. Zabawek, które znają starsze i młodsze pokolenia.

Bilety

 • normalny 60 CZK
 • ulgowy 30 CZK

Godziny otwarcia:

 • codziennie 9.30 – 17.30

3. Najwęższa uliczka w Pradze

Jest takie miejsce w Pradze, które  wymaga sygnalizacji świetlnej… dla pieszych. Jest to jedna z najkrótszych i prawdopodobnie najwęższych uliczek na świecie. Dwie osoby miałyby problem zmieścić się nawet bokiem. Znajduje się na Małej Stranie i prowadzi do restauracji Certovka z ulicy U Lužického semináře.

4. Metronom

Metronom usytuowany jest na wzgórzu Letná. Niegdyś stał tam pomnik Józefa Stalina. Widać go nawet z oddali, ale nie aż tak odległej. Jest to o tyle ciekawy punkt, iż z jego miejsca rozpościera się naprawdę piękny widok na miasto. Kiedy dopisze nam pogoda, warto się tam wybrać. Ja wyruszyłam na spacer pod wieczór i klimat zrobiło nam zachodzące słońce. Obok młodzież jeździ na deskorolkach, inni zawieszają trampki na linie.

5. Muzeum figur woskowych Madame Tussauds

Trzeba pamiętać o tym, że w takich miejscach eksponaty są wymieniane. Część jest stała, więc dawne życie praskie nadal będzie tam na nas czekało, ale na ostatnim etapie zwiedzania oglądamy gwiazdy Hollywood. Figury wykonane są całkiem dobrze. Nie występują skrajności, o których można czytać w innych miejscach, że np. George Clooney nie przypomina Georga Clooneya. Weszliśmy do tego muzeum, ponieważ zaczepił nas chłopak z obsługi i nie żałujemy naszej decyzji. Istnieje opcja kupienia biletu do tego muzeum oraz do muzeum tortur, jednak opinie i zdjęcia w Internecie mnie nie przekonały.

Bilety:

 • normalny 160 CZK
 • ulgowy 100 CZK
 • rodzinny 2 + 2 420 CZK

Godziny otwarcia:

 • codziennie 10.00 – 21.00

Lista 5 mniej znanych miejsc, które warto zobaczyć w Pradze to subiektywna lista, jednak warta rozpatrzenia zarówno w przypadku pierwszej wizyty w mieście, a na pewno w przypadku kolejnej. Kilka mniej znanych miejsc, niekoniecznie płatnych muzeów, ale takich drobnych „smaczków” jak najwęższa uliczka w Pradze jest jeszcze więcej i warto je odnaleźć, kiedy ma się na to czas.

Czy jest według Was coś jeszcze, co z reguły pomija się w typowych przewodnikach po Pradze, a co warte jest obejrzenia? Może coś polecicie? Ja byłam tam już nie raz, ale na pewno jeszcze się wybiorę. Najbliższy termin mam na koniec lipca – podsyłacie propozycje!

Może Cię zainteresować

Co warto zobaczyć w Warszawie – 3 imponujące miejsca
Co warto zobaczyć w Warszawie – 3 imponujące miejsca
6 marca 2018
Sylwester w Pradze
Sylwester w Pradze, co robić i czego się spodziewać
28 listopada 2017
5 restauracji w Puerto de la Cruz - gdzie smacznie zjeść
5 restauracji w Puerto de la Cruz – gdzie smacznie zjeść
7 listopada 2017
 • http://www.wszystko-smaczne.pl/ Anna S.

  Bardzo chętnie bym się wybrała na zwiedzanie Pragi :) Muzeum figur woskowych to coś co bym chciała najbardziej zobaczyć :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Wygląda całkiem ciekawie, a bilety są w przystępnej cenie :)

 • http://www.kinganowak.pl/ Kinga Nowak

  W Pradze o dziwo jeszcze nie byłam i jestem pewnie jedną z ostatnich osób, które tego nie zrobiły 😀 Najbardziej podoba mi się ta wąska uliczka. Światła są czadowe! Muzea to trochę nie moja bajka, dlatego raczej postawiłabym jeszcze na ten punkt widokowy. Widoki obłędne! :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Powiem Ci, że te muzea nie są typowymi muezami. Stare zabawki, które pamiętają czasy naszych babć i prababć czy maleńkie dzieła widzialne przez mikroskop to naprawdę warte uwagi miejsca :)

 • http://foxintheforest.pl dagafox

  My się bardzo chcemy tam wybrać, bo jeden dzień w Pradze to za mało jak na tyle fajnych miejsc! Taki przewodnik na pewno się przyda:) Ciekawe,czy odważyłabym się wejść w tą wąska uliczkę z moją klaustrofobią, ale wygląda ciekawie:) No i nie wiedziałam, że w Pradze też jest muzeum Tussauds! Byłam w Londynie, ale w Pradze też bym się pokusiła:) świetny wpis!

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Nie wiem czy jest na tak wysokim poziomie jak mówi się o londyńskim muzeum, ale broni się :) Ja z kolei do Londynu muszę się wybrać, póki granice są otwarte. Praga to super miejsce, więc możesz pilnować newsów od Polskiego Busa i pojechać za naprawdę małe pieniądze :)

   • http://foxintheforest.pl dagafox

    Nie ważne, jak się broni to warto zobaczyć :) Właśnie! Polski Bus ma fajne ceny, będę pilnować :)

 • https://dzem-mydlo-i-powidlo.pl Patrycja

  Byłam dawno temu w Pradze, ale przyznam szczerze, że o wspomnianych przez Ciebie miejscach pierwsze słyszę. Chętnie odwiedzę je przy najbliższej okazji :)

 • http://kasia-testuje.pl/ Katarzyna

  Znam te miejsca i faktycznie warte są obejrzenia

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Polecisz może jeszcze jakieś? :)

   • http://kasia-testuje.pl/ Katarzyna

    Wzgórze Petrin z wieżą widokową -kopią paryskiej wieży Eiffla z której rozpościera sie przepiękny widok na Pragę.Niedaleko wieży znajduje się Labirynt Luster .Akurat kilka di temu pisałam u siebie o Pradze http://kasia-testuje.pl/praga-w-jeden-dzien/

    • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

     To prawda. To bardzo ładne miejsce i też warto się tam wybrać. Myślę, że wzgórze Petrin jest bardzo popularne, ale labiryt luster już nieco mniej.

 • https://domnaobcasach.com/ Agnieszka Wieczorek

  Praga to piękne miasto. Dzięki za polecenie kolejnych miejsc wartych odwiedzenia :)

 • http://matkanaszczycie.pl Mom on top

  Ja w niedzielę chciałam właśnie wyskoczyć do Czech, bo byliśmy w Cieszynie, ale tyle innych atrakcji bylo, że już nie starczyło nam czasu.

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Przy okazji warto się tam wybrać :)

 • http://kociesprawki98.blogspot.com/ Klaudia Jaroszewska

  Byłam w Pradze i o dziwo nie widziałam żadnej z tych rzeczy! Trzeba będzie wybrać się drugi raz 😉

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Czyli całkiem nieźle udało mi się skompletować listę mniej znanych miejsc w Pradze :)

 • http://www.wildrocks.pl/ Aleksandra | Wild Rocks

  Widzę ze mają nawet specjalne światła w tej najwęższej uliczce :)

o mnie

Mam słabość do ładnych rzeczy. Przyciąga mnie wszystko, co francuskie, a moja największa miłość to Paryż. Wąskie uliczki i okna z drewnianymi okiennicami. Leniwy poranek z croissantem na śniadanie i...

FACEBOOK
Facebook Pagelike Widget