5 pomysłów na święta – dekoracja stołu, choinka z serwetki i świeczki DIY

Święta już za chwil parę, ale większość z nas musi dzielić czas między obowiązki domowe i pracownicze. Z reguły skupiamy się na przygotowaniu potraw na stół wigilijny, a zwykle brakuje czasu i chęci na zatroszczenie się o stronę wizualną. Dlatego znalazłam 5 inspiracji na święta. Jak łatwo ozdobić stół świąteczny, jak złożyć serwetkę w kształcie choinki lub jak zapakować prezenty. Do każdej inspiracji podaj adres strony, gdzie macie wszystko ładnie opisane i często sfotografowane lub nagrane. Zdjęcia zaś są stockowe.

1. Jak złożyć serwetkę w choinkę?

Zacznę od tej prostej, ale efektownej serwetki choinki. Tutoriali jest wiele i jak je obejrzycie, to przekonacie się, że jest naprawdę łatwa w ułożeniu. Znalazłam taki link, w którym możecie opierać się na nagraniu wideo, a także na zdjęciach, które po kolei pokazują proces składania.

www.ladnydom.pl

2. Jak zrobić świąteczne świeczniki?

Na filmik trafiłam przypadkiem szukając zupełnie innej inspiracji i tak bardzo mi się spodobał, że sama zamierzam go zrobić. Nagranie udowadnia, że to naprawdę szybkie i proste rozwiązanie na świeczki DIY. Jest też stosunkowo tanie i nie wymaga specjalnego kleju. Autorka używa bardzo popularnego kleju Magic, który można kupić nawet w sklepie Społem. Ja przygotuję kilka takich świeczek, ale pokuszę się o wzór gwiazdki i nieco wyraźniejszy choinki.

Ula Pedantula

3. Jak zrobić stroik świąteczny?

Przeglądając grafikę Google, trafiłam na zdjęcie Doroty z bloga Kameralna. To kolejny raz, kiedy podoba mi się jej pomysł. Urzekł mnie stroik w szklance, bo jest bardzo ładny, ale też łatwy w przygotowaniu. Nie wymaga od nas ani umiejętności, ani szczególnie dużego nakładu finansowego. Myślę, że warto pokusić się o taką ozdobę. Sama jeszcze do końca nie mam pomysłu na swój stół świąteczny więc być może ten stroik na święta DIY będzie jednym z elementów.

www.Kameralna.com

4. Jak udekorować stół świąteczny?

Powyższe propozycje mogą stanowić elementy dekoracji świątecznego stołu. Jeśli jednak szukacie pełnego pomysłu do skopiowania, pomocny okazać się może ten od LadyoftheHouse.pl. Jest łatwy w przygotowaniu i przede wszystkim wygląda na to, że nie zabierze nam zbyt wiele cennego miejsca na stole. Jakby nie było, dekoracje mają być tylko dodatkiem, a nie zastępstwem potraw wigilijnych. Oczywiście pewne elementy możemy dostosować do swoich preferencji i możliwości, ale wydaje mi się, że ten filmik to dobry punkt odniesienia.

LadyoftheHouse.pl

5. Jak ładnie zapakować prezent?

Ten temat poruszyłam jakiś czas temu, jednak na kilka dni przed świętami, temat może być bardzo pomocny. Wiele ładnych inspiracji zebrała w jednym wpisie Eliza, dlatego zostawiam Wam link do niego. Z reguły wystarczy nam szary papier (do kupienia na poczcie), wstążka i zwykła kartka papieru, a efekt na pewno nas zaskoczy. Jeśli tylko macie czas na taką zabawę, warto pokusić się o nieco mniej standardowe pakowanie.

www.fashionelka.pl

To garść prostych inspiracji na świąteczne dekoracje stołu i domu. Nie wymagają wiele pracy, czasu ani też dużych nakładów finansowych. Dlatego jeśli znajdziecie chwilkę na przygotowanie takich zimowych świeczników czy stroika świątecznego, warto rzucić okiem na powyższe propozycje. Osobiście sama skorzystam z kilku, bo bardzo spodobały mi się te pomysły.

Dekorujecie dom na święta własnoręcznie przygotowanymi ozdobami czy decydujecie się na kupne produkty?

Related Posts