Krótko o podsumowaniu 2017 i planach na 2018 rok

Lifestyle
9 stycznia 2018 / By / , , / 24 Komentarzy

Pierwszy raz od dłuższego czasu, a być może pierwszy raz w ogóle, postanowiłam nie podsumowywać roku i nie spisywać planów na nadchodzący. Zawsze mam pewne cele, niezależnie od miesiąca, jaki mamy. Staram się też pamiętać o tym, że realizacja niektórych z nich to codzienne doskonalenie się i realizacja mniejszych punktów. W tym roku jednak potrzebuję odpocząć od swojej skrupulatności i pociągu do perfekcjonizmu. Od wyzwań i aspiracji. Chcę na dłuższą chwilę przystanąć i po prostu być. Wiem, że osiągnięcie pewnych założeń wymaga ciężkiej pracy, ale co mi po nich, kiedy codzienność umyka mi przez palce?

2017

Podsumowanie zostawiam na kiedy indziej. Nie wiem kiedy, ale przyjdzie na to odpowiedni dzień. Orientacyjnie i tak zdaję sobie sprawę, na jaki etapie jestem z realizacją ubiegłorocznych postanowień.

2018

Nie spisuję swoich pomysłów na nadchodzący rok. Pojawiło się kilka nowych tematów, które będę chciała zrealizować, a część z ubiegłego roku będę kontynuować, lecz bez szczegółowego planu. Spisywanie celów, określanie ich w terminie jest bardzo dobre i uważam, że pomaga w ich realizacji. Ja jednak wiem czego chcę i nie chcę robić sobie samej presji w kwestii wywiązania się z zobowiązań przed samą sobą.

Z 2017 roku jestem zadowolona. 2018 rok wykorzystam jeszcze lepiej.

Rok 2018 to będzie rok zmian. Zmiany te będą nienazwanymi postanowieniami i powodować będą kolejne. Naturalne uzupełnienie jest czasem najlepsze. W trakcie tego zamierzam korzystać z nadarzających się okazji.

Czasem każdemu przyda się odpoczynek od listy, planów, punktów do odhaczania, kolorowych długopisów i samodyscypliny.

Dokonywaliście podsumowań 2017 roku? Spisujecie plany na nowy rok? Wolicie mieć to zapisane czy idziecie na żywioł?

Może Cię zainteresować

Top lista 5 seriali wartych obejrzenia
Top lista 5 seriali wartych obejrzenia
6 lutego 2018
5 pomysłów na prezent na walentynki dla niego
5 pomysłów na prezent na walentynki dla niego
28 stycznia 2018
Pomysły, jak spędzić czas z babcią – prezent na Dzień Babci
Pomysły, jak spędzić czas z babcią – prezent na Dzień Babci
16 stycznia 2018
 • http://wblaskumarzen.pl/ Dorota

  Nie robiłam żadnych postanowień, ani podsumowań. Będę zmieniać sukcesywnie, to co mnie będzie uwierać i dokuczać. Masz rację, trzeba i od tego odpocząć 😉

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   W tym roku myślimy całkiem podobnie :) Powodzenia!

 • http://aleksandrakaliszan.com/ Ola | Chasing Colors

  Oj, też tego bardzo potrzebuję. Ta przepalona żarówka dała mi do myślenia… Trzymaj się, oby 2018 przyniósł same dobre rzeczy!

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Fakt, zdjęcie tytułowe w jakiś sposób było dobierane do tematyki :) Dziękuję i wszystkiego dobrego w nowym roku :-)

 • http://subiektywnieoksiazkach.pl/ Wioleta Sadowska

  Oby 2018 rok był dla Ciebie jeszcze bardziej udany. Tego Ci życzę.

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Dziękuję serdecznie! Wszystkiego co najlepsze w 2018r!

 • https://czarnypiatek.wordpress.com/ Przemysław „czarny” Piątek

  Ja sobie zrobiłem pewne postanowienia w jednej z dziedzin, chyba się zaraziłem postanowieniami wszystkich dookoła. Ale nie różnią się one od planów z roku ubiegłego, może tylko chciałem je spisać aby bardziej je urealnić.

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Osobiście uważam, że spisywanie planów to dobry zabieg, zwłaszcza jeśli pamiętamy, gdzie je spisaliśmy i wracamy do tej listy co jakiś czas :-) Z reguły sama tak działam, tym razem jednak plan jest nieco bardziej elastyczny :) Powodzenia zatem z realizacją.

 • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

  I tak bywa dobrze :)

 • http://dziewczynazagencji.pl Dziewczyna z agencji

  W tym roku po raz pierwszy nie robiłam postanowień na 2018, ale zastąpiłam je stawianiem sobie celów. Najpierw cele duże, które rozbijam na cele mniejsze aby łatwiej było mi zrealizować te duże.

  Oczywiście rok podsumowałam i wyciągnęłam wnioski. Tylko w ten sposób mogę nie powtórzyć błędów z przeszłości a i wyciągnąć lekcję na przyszłość.

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   U mnie bardzo często cele pokrywają się z postanowieniami. Tym razem jednak robię to nieco elastyczniej. Z kolei ubiegły rok monitorowałam na co dzień, choć pewnie za jakiś czas i tak usiądę i się nad nim zastanowię całościowo :) Powodzenia z celami w 2018 :)

 • Ula Wróblewska

  Uważam, że nie ma co wywierać presji na sobie a postanowienia wcale nie muszą być noworoczne. Mnie ta „magiczna” data bardziej zniechęca niż motywuje.

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   W tym roku mam podobnie. Jakoś wolę na spokojnie, bez echa przejść przez ten początek roku, zwłaszcza, że temat monitoruję na bieżąco.

 • z-dusza.pl

  Dopóki wszędzie wokół nie zaczyna mnie co roku wręcz atakować wymóg robienia postanowień noworocznych, nie myślę o tym tylko robię co mam robić. Wiadomo, dobrze jest sobie wyznaczyć jakieś cele w życiu ale ogólnie to nie lubię wywierania tej presji, jest to dla mnie dołujące i demotywujące. No ale każdy potrzebuje innego sposobu motywacji 😉

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Ja lubię planować, ale bardzo aktywny rok zachęcił mnie do tego, aby nieco zluzować. Elastyczność też bywa dobra :)

 • Róża Augustyniak

  O ile lubię podsumowywać minione okresy (http://vanderblaast.com/2017/12/31/podsumowanie17/), bo zawsze napawa mnie optymizmem, gdy patrzę na to, co udało mi się zrealizować, o tyle nigdy nie robię postanowień noworocznych. W tym roku pierwszy raz, nie robiąc list, postanowiłam sobie kilka rzeczy związanych z rozwojem mojej firmy. Mam wizję i chęć do działania (oby trwała!). Oprócz tego chciałabym bardzo dokończyć zarzucony kurs prawa jazdy…

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Czasem tak lepiej, a skoro bez spisywania planów, realizujesz je i jesteś zadowolona patrząc wstecz, myślę że to bardzo fajne położenie. Trzymam kciuki za firmę i prawo jazdy!

 • http://parisbymoni.com Monika | Paris by Moni

  Krotko i na temat :) ja sie jakos nie zabralam za podsumowanie, bo szczerze mowiac nigdy nie czuje takich tematow :) Dla mnie przemomowym momentem sa moje urodziny i chyba (przyzwyczajenie szkolne) wrzesien – jako „poczatek roku” :) Pozdrawiam serdecznie!

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   U mnie z kolei odkąd ukończyłam edukację, wrzesień stracił na znaczeniu. Jest ważny, jeśli mam w tym miesiącu urlop :) :)

   • http://parisbymoni.com Monika | Paris by Moni

    Haha, ok, rozumiem :)

 • http://www.rabarbarowo.pl/ Gosia www.rabarbarowo.pl

  Ja nigdy nie mam planów i raczej staram się na bieżąco dostosowywać do otaczających zmian 😉
  Tak czy siak powodzenia w Nowym Roku 😀

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Tak będzie u mnie w tym roku. Wszystkiego dobrego :)

 • http://www.kobietapo30.pl Kobietapo30

  I to jest bardzo dobry plan. Mam podobnie z 2017 roku jestem bardzo zadowolona, a 2018 chcę spędzić jeszcze lepiej :)

  • http://madame-malonka.pl/ Madame Malonka

   Powodzenia w 2018 :)

o mnie

Mam słabość do ładnych rzeczy. Przyciąga mnie wszystko, co francuskie, a moja największa miłość to Paryż. Wąskie uliczki i okna z drewnianymi okiennicami. Leniwy poranek z croissantem na śniadanie i...

FACEBOOK
Facebook Pagelike Widget