Przepis na szybki deser czyli bezy z czekoladą w niecałe 10 minut

Pomysł zrodził mi się jakoś rok lub dwa lata temu, kiedy Pan Mąż poprosił mnie o bezowy tort czekoladowy. Bałam się, że beza mi nie wyjdzie więc kupiłam gotowe blaty. Masę i dodatki przygotowałam dzień wcześniej i wstawiłam do lodówki. Kiedy następnego dnia ją otworzyłam, okazało się, że beza zaczęła spływać. Dlaczego? Nie wiem. Dlatego, kiedy zobaczyłam w sklepie gotowe, małe bezy pomyślałam, że można zrobić podobną wersję, ale w pucharkach. Okazało się, że czas na przygotowanie takiego deseru zajmuje naprawdę niewiele czasu, bo niecałe 10 minut. Dlatego szczerze polecam przepis na ten szybki deser czyli bezy z czekoladą. Jeśli chcecie, bezę też możecie upiec samą. Przepis znajdziecie na blogu. Można ją poporcjować i używać, kiedy ma się ochotę. Ta robiona własnoręcznie już się nie rozpływała 🙂 Poniższa propozycja jest niezła, kiedy znajomi mówią, że będą u nas za pół godziny. Wystarczy wyskoczyć do sklepu po niezbędne składniki, uruchomić robot i gotowe.

składniki (2 osoby*)

  • 1 opakowanie małych bez
  • 250 ml śmietanki lub mleka (mocno schłodzone)
  • 1 śnieżka
  • 4-5 łyżek kakao
  • jeżyny
  • pocięte migdały

przygotowanie (10 minut)

1. Ubijam śmietankę ze śnieżką na najwyższych obrotach. Kiedy jest gotowa, dodaję stopniowo kakao – już na mniejszym wirowaniu.

2. Na dno pucharków kruszę bezy, rozsmarowuję pierwszą część masy czekoladowej, znowu kruszę bezy, ponownie smaruję kremem. Na wierzch kładę całe gwiazdki bez, jeżyny i posypuję migdałami.

Bardzo ważne jest, aby śmietanka lub mleko były mocno schłodzone. Pamiętajcie, że kakao dodatkowo zagęszcza nam masę więc możecie użyć trochę więcej płynów do bitej śmietany. *Jeśli chcecie przygotować więcej porcji, wystarczy zwiększyć ilość śmietanki, śnieżki i kakao. Opakowanie bez lub 150 g na wagę wystarczy Wam na długo. Przepis na szybki deser czyli bezy z czekoladą to bardzo fajna alternatywa na standardowe słodycze. Jeżyny można zastąpić każdym innym owocem. U mnie miały to być maliny, ale nigdzie nie mogłam ich kupić. Fajnego akcentu nadają też migdały.

Znacie podobne alternatywy na ekspresowy deser? Bardzo chętnie poznam Waszą propozycje. Czasem potrafią mnie one ratować przed przyjęciem gości z pustymi rękoma 🙂

Related Posts