10 pomysłów na prezent do 50 zł

Święta coraz bliżej, a co za tym idzie, gorączka zakupowa coraz większa. Dlatego w miejscach takich jak galerie handlowe, jarmark bożonarodzeniowy można spotkać coraz więcej osób. Większość z nich rozgląda się za prezentami dla bliskich. Bywają to upatrzone ubrania, ulubione kosmetyki czy książka. Ja z kolei proponuję 10 pomysłów na prezent do 50 złotych. Uważam, że kwota jest optymalna. Za więcej łatwiej znaleźć coś ciekawego, choć i z tym różnie bywa. Ponadto moje pomysły na prezent mają być nieco bardziej oryginalne. Oryginalne nie w rozumieniu – coś wystrzałowego – ale oryginalne w rozumieniu coś innego niż zawsze. Coś innego, niż to, co najczęściej pojawia się na liście – patrz wyżej.  Oczywiście nie powiem, że nikt na ten pomysł już nie wpadł. Raczej chodzi tu o uniknięcie propozycji typu: kubek, książka, bluzka. Oprócz tego uważam, że jak robimy komuś prezent, to tę osobę w jakiś sposób znamy. Bardziej lub mniej, ale wiemy co ją interesuje i co lubi.

P.S. W tym wypadku zdjęcia pochodzą z darmowego banku zdjęć.

1. Karta podarunkowa do sklepu / galerii

Uważam, że jest to jedno z lepszych rozwiązań. Jeśli mieszkacie w mieście, gdzie jest galeria, zapytajcie o karty podarunkowe. Coraz więcej centrów handlowych bierze w tym udział. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie uzależniamy osoby obdarowanej do konkretnego sklepu. Może zrealizować kartę tam, gdzie aktualnie potrzebuje.

Dowiedzcie się jednak, jak funkcjonuje taka karta. Jedna galeria sprzeda Wam wersję w formie karty kredytowej, a inna w formie kuponów, które można realizować w całości. To znaczy, macie kupon na 200 zł, ale znaleźliście sukienkę za 160zł, to wtedy jesteście stratni 40zł.

Jeśli wiecie, że bliska Wam osoba aktualnie potrzebuje coś kupić albo ma swój ulubiony sklep, możecie wtedy postawić na to jedno miejsce.

2. Groupon

Na grouponie można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Mogą to być vouchery na zabiegi kosmetyczne, masaż, kolację w restauracji, tematy rozrywkowe typu kręgle, gokarty, trampoliny, itp. Należy jedynie zwrócić uwagę na regulamin, który jest bardzo istotny (są ważne czasowo) oraz w jakim miejscu / mieście można zrealizować groupon. Bez sensu kupować komuś wspomnianą wejściówkę na gokarty, kiedy wiemy, że dana osoba nie jest w stanie dojechać na tor kartingowy.

3. Akcesoria do makijażu

Temat skierowany jest do kobiet. Wiele z nas się maluje. Bardziej lub mniej, ale też wiele osób zapomina o narzędziach. Do niedawna ja także ich nie używałam. Stopniowo jednak zaczęłam uzupełniać swoją małą kolekcję. Zauważyłam, że bardzo ułatwiło mi to aplikację i dodatkowo ją przyspieszyło. Takimi akcesoriami mogą być pędzle, gąbki, szczoteczki, itp.

4. Organizery

Pisząc organizery mam na myśli różnego rodzaju pojemniki, które pomagają porządkować przestrzeń. Mogą to być plastikowe czy wiklinowe kosze, akrylowe pojemniki, druciane kosze, kartonowe pudełka, lunchboxy na jedzenie do pracy czy uczelni. Można je kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.

5. Bilety / wejściówki

Może to być bilet do kina – mało kto nie lubi do niego chodzić, na jakiś spektakl w teatrze, kabaret albo mały koncert. Może to być wejście do popularnego w wielu miejscach Exit Roomu – warunek jest taki sam jak z Grouponem.

6. Akcesoria kuchenne

Nie znam osoby, która pogardziłaby porządną deską do krojenia, niezawodnym nożem szefa kuchni, kompletem łyżek, mieszadeł, misek, itp. Tutaj jest dowolność, w zależności od naszych upodobań, jak również osoby, która ma to dostać, a także jej potrzeb. Możliwości jest bardzo dużo, a sklepy oferują tak ładne i wdzięczne rzeczy, że powinny być one trafionym prezentem.

7. Gry planszowe

Gry planszowe są raczej drogie, jednak można też znaleźć takie do ok. 50 zł. Mam tu na myśli Carcassone (tutaj mały edit: jeszcze tydzień-dwa temu w Internecie można bylo znaleźć tę grę za 55zł, teraz jest trochę droższa), Dobble, Prawo dżungli, 5 minut, itp. Na pewno znajdzie się ich więcej. Każda ze wspomnianych to gra świetna dla dzieci i dorosłych. Umila czas, można zagrać szybką rozgrywkę czy zabrać na imprezę. Moją ulubioną jest Prawo Dżungli oraz Dobble. Można się wkręcić!

8. Drobne urządzenia

W tej, jak i w każdej innej, ważna jest podstawowa znajomość osoby, której wręczamy prezent. Skoro jednak postanawiamy go zrobić, to raczej jest nam ona bliska i wiemy co lubi. W drobnych urządzeniach może się mieścić, np. nawilżacz powietrza, lampka na biurko, suszarka do paznokci lub włosów, lampa UV/LED, blender, itp.

9. Kawiarka / dzbanek z sitkiem / fondue czekoladowe

Nie znam osoby, która nie pije kawy albo herbaty. Dlatego w ramach prezentu można takiej osobie zakupić kawiarkę. W sklepach jest ich bardzo dużo. Każda piękna. Dla smakoszy herbat, dobrym rozwiązaniem może okazać się dzbanek z sitkiem. Takie dzbanki nie są drogie więc dodatkowo można wręczyć paczuszkę lub dwie herbaty liściastej. Jeśli jednak macie w swoim kręgu kogoś, kto nie pije ani kawy, ani herbaty – to nie uwierzę, że nie lubi czekolady! Dla niego zatem dobrym prezentem będzie fondue czekoladowe. Jest niedrogie, mieści się w budżecie, a wykorzystać go można w wielu sytuacjach.

10. Coś dla pupila

Jeśli znajomy ma zwierzaka, można kupić coś dla niego. Może to być jedzenie, jeśli wiemy jakie lubi, jakiś smakołyk, bo chyba dla każdego domowego żyjątka je stworzono albo zabawkę. Co do zabawek – bądźcie ludźmi i nie kupujcie piszczałek! Potrafią być wybitnie irytujące, kiedy są gryzione. Kiedy mój brat kupił sobie psa, dałam mu dwie zabawki. Obie uwielbia. Jedna to misiek – skunks, druga to gumowa świnka – piszczałka. Jest okropna! Kiedy u niego jestem, sama ją chowam.

To moja propozycja 10 pomysłów na prezent do 50 zł. Sprawdzałam w Internecie i każdą rzecz można znaleźć mniej więcej do tej kwoty (nie zwracam tu uwagi na różnicę, np. 3 zł). Nie jest to może najbardziej oryginalna wersja, ale też nie o to chodziło. Celem tej listy było zaproponowanie czegoś innego niż perfum, książka, biżuteria. Przyznam, że żadną z tych propozycji bym nie pogardziła. Ponadto każda z nich została przeze mnie wykorzystana i każda z osób, która otrzymała taki prezent, była zadowolona. Punktów jest 10, niektóre poszerzone więc grupa testerów całkiem reprezentatywna 🙂

Dorzucilibyście coś do tej propozycji, co mieści się w kwocie 50 zł, a nie jest typowym podarunkiem?

Related Posts