Dzień Babci to taki czas, o którym najczęściej przypominamy sobie albo tego samego dnia, albo chwilę wcześniej. Myślę jednak, że warto zatroszczyć się choćby o drobny upominek na ten dzień. Jestem zdania, że jeśli sytuacja na to pozwala, powinno się pielęgnować więzy rodzinne. Takie dni okolicznościowe jak dzień matki, urodziny, dzień babci to dobry moment, aby powiedzieć, że druga osoba jest dla nas ważna. Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym na co dzień, ale prawda jest taka, że każdy z nas ma swoje życie i na nim się skupia. Dlatego podoba mi się idea takich świąt, które na chwilę pozwalają nam zwolnić i sprawić przyjemność innym. Część inspiracji znajdziecie w postach przed-świątecznych. Jednak nie każda z nich będzie odpowiednia dla babci. Dlatego tutaj przeczytacie moje pomysły na prezent dla babci. Wydaje mi się, że są one na tyle zróżnicowane, że większość osób znajdzie coś odpowiedniego.

Filiżanka lub kubek

Choć normalnie filiżanki uważam za oklepany prezent (choć wcale nie taki zły), to w tym wypadku wydaje mi się, że taki upominek będzie trafionym podarunkiem. Osobiście rok temu wysłałam swojej Babci filiżankę. Znam ją na tyle, aby wiedzieć, co jej się podoba oraz to, jakiej pojemności naczynia potrzebuje. Babcia oczywiście była zadowolona. Kiedy zapytałam, czy faktycznie pije z niej kawę, powiedziała, że zostawia ją na szczególne okazje, np. niedzielna kawka, bo na co dzień boi się, że ją zbije. Nie wiem czy Wam by się zrobiło miło, ale mnie było bardzo przyjemnie to usłyszeć!

Zdjęcie

Niech podniesie rękę ten, który ma babcię, która nie ucieszy się ze zdjęcia swojej wnuczki lub wnuczka! Wiele osób, niekoniecznie starszych, lubi zdjęcia drukowane. Cyfryzacja tak poszła do przodu, że zapominamy jak przyjemnie jest oglądać albumy. Nasze babcie tym bardziej należą do grona osób, które będą wolały trzymać zdjęcie w ręce. Myślę, że idealnie byłoby podarować fotografię (oprawioną) wspólną. Wiem jednak z własnego doświadczenia, że takich zdjęć jest mało, a do tego takich, które będą ładne i dobrej jakości. Dlatego zastępstwem może być nasza fotografia. Babcia na pewno się ucieszy. Pamiętajcie wybrać jak najładniejsze wg Was, ale też i wg babci – na pewno będzie się nim chwalić, kiedy przyjdą goście 🙂

Szlafrok

Niektórym może się wydawać, że to dziwny prezent – wszystko zależy od naszych babć. Ja uważam, że szlafrok w odpowiednim kroju i kolorze może być naprawdę trafionym podarkiem. Nie widzę przeszkód, aby obdarować nim swoją Babcię. One mają to do siebie, że wstają wcześnie rano, bo nie mogą spać i kładą się późniejszym wieczorem, bo nie mogą zasnąć. Czemu więc miałyby nie wskoczyć po kąpieli w piżamę, szlafrok i usiąść z herbatką i krzyżówką? Wystarczy znaleźć dobry rozmiar, odpowiedni kolor i odpowiednią długość.

Czekoladowy telegram

Spotkaliście się już z czymś takim? Ja pierwszy raz miałam styczność z czekoladowymi telegramami już kilka lat temu. Jestem zdania, że to oryginalne i miłe zastępstwo dla tradycyjnych bombonierek. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy musimy nasz prezent wysłać. Zwróćcie też uwagę, że nasze babcie to chyba ostatnie osoby, które znają telegram z życia, a nie filmów czy opowieści. One prawdopodobnie nie raz trzymały je w dłoniach. Myślę więc, że połączenie tych trzech rzeczy: słodki upominek, miła wiadomość i ciekawa forma mogą stworzyć bardzo przyjemną niespodziankę. Spodziewam się tylko, że czekoladki te mogą nigdy nie być zjedzone!

Wizyta

Na końcu tej listy docieramy chyba do najważniejszego punktu. Na pewno część osób mieszka blisko swojej Babci i być może w miarę często ją odwiedza. Jednak wiele ludzi, tak jak ja, nie ma takiej możliwości. Pamiętajcie więc, że najmilszym prezentem dla Babci będzie nasza obecność. Wiadomo, że prezenty zawsze przyniosą pozytywne emocje, ale nic nie zastąpi osobistej wizyty. Jeśli tylko macie taką możliwość, zachęcam Was do odwiedzin babci. Nie musi to być w tym samym dniu. Tego dnia możecie zadzwonić, a pojechać w dogodniejszym terminie. Jeśli uda się Wam odwiedzić ją w sobotę i zrobić niespodziankę, myślę że to będzie najlepszy prezent, jaki można jej sprawić.

Kochani, pamiętajcie o tym, aby zadzwonić do babci tego dnia. Jeśli wysyłacie jej prezent, na pewno zostanie on doceniony. Babcia jednak na pewno ucieszy się z Waszego telefonu lub rozmowy na Skype (tak, moja Babcia go używa :)). Ponadto, jeśli macie możliwość osobiście dostarczyć jej prezent – zróbcie to. Nie wysyłajcie go pocztą. Myślę że to moment, kiedy Wasza babcia mogłaby nie do końca cieszyć podarkiem wiedząc, że mogliście sami go wręczyć. Mam nadzieję, że moje pomysły na prezent dla babci Wam pomogą i zachęcą do tego, aby przygotować coś drobnego dla tej drugiej osoby. Jeśli nie coś z listy, równie dobrze może to być ciasto, własnoręcznie zrobiona kartka albo zaproszenie na obiad czy kawę. Ja w tym roku planuję się tak zorganizować, aby móc pojechać do swojej Babci. Jeśli tylko mi się uda – nie będę mogła doczekać się jej miny, kiedy zobaczy mnie u progu swoich drzwi!

Obchodzicie dzień babci? Składacie życzenia, spotykacie się, może dajecie prezenty? Jakie podejście macie do tego typu świąt?

Related Posts