Pomysły, jak spędzić walentynki

Walentynki to okolicznościowe święto, które obchodzone jest na równi z dniem kobiet czy dniem matki. Już nie raz wspominałam, że jestem zwolennikiem świętowania tego typu dni. Nie uważam jednak, że jest to jedyny dobry na to moment. Uważam, że o okazywaniu uczuć powinniśmy pamiętać na co dzień. Jednak czasem te drobne gesty nam umykają i zapominamy o prostych, choć ważnych rzeczach przez natłok wrażeń i obowiązków. Dlatego myślę, że dobrze, że takie dni nam o tym przypominają. I tu pojawia się temat 14 lutego. Często nie mamy pomysłu, jak spędzić walentynki. Nie będę więc pisać propozycji na prezent, bo ten temat został ostatnio przeze mnie wykorzystany w innej kategorii. Jednak, patrząc po wynikach wyszukiwania, pomysły na walentynki mogą okazać się pomocne. Wszystko oczywiście zależy od tego, gdzie mieszkamy, co lubimy my, co lubi nasza druga połówka oraz od możliwości finansowych. Dlatego pominę większe przedsięwzięcia, typu wyjazd na narty czy wypad nad morze, czy SPA. Mimo to w poniższej liście każdy z nas może znaleźć coś dla siebie albo inspirację na coś zupełnie innego. Pamiętajcie też, że mimo że walentynki wypadają tym razem we wtorek, nic nie stoi na przeszkodzie, aby obchodzić je w odpowiednim dla nas czasie.

Lodowisko

Lodowiska stały się ostatnio bardzo popularne. Rozstawiane są nawet w niewielkich miastach, a ceny za wypożyczenie łyżew oraz za wstęp są całkiem przystępne. Dlatego jedną z alternatyw może być wspólne wyjście na łyżwy. Jeśli któreś z Was nigdy nie jeździło, może to być ciekawe doświadczenie. Jeśli pierwszy raz macie za sobą i nie był on szczególnie udany, ale druga osoba daje sobie rade, możecie się wzajemnie wesprzeć. Trochę ruchu, uśmiechu i bliskości. Idealnie na walentynki.

Kino domowe

Można wybrać się do kina, ale można też urządzić seans w zaciszu domowym. Dobrze jest przejrzeć wcześniej propozycje na filmy, zobaczyć, które są dostępne i zapisać sobie linki, aby potem ich nie szukać. To, że to 14 luty, nie zobowiązuje do oglądania komedii romantycznych! Można też uprażyć popcorn, zaopatrzyć się w ulubione smakołyki i picie i wieczór choć spokojny, ale może być udany.

Teatr

Jeśli w waszym mieście jest teatr, dzień zakochanych może być dobrym pretekstem, aby się do niego wybrać. Prawda jest taka, że większość ludzi nie jest zwolennikiem takiej formy kultury. Jednak istnieją w repertuarach propozycje, które potrafią rozbawić i wzruszyć. My jakiś czas temu w końcu wybraliśmy się na słynny Mayday (to był mój pierwszy raz z tym spektaklem). Stary humor, ale dobry humor. Nie wiem kiedy minęły mi te dwie godziny. Później poszliśmy do knajpy na piwko (jakże kulturalnie!). Bardzo przyjemnie wspominam ten wieczór.

Wspólne gotowanie

Bywają związki, w których pary gotują wspólnie. Rzadko na co dzień, raczej od okazji. W wielu przypadkach za gotowanie odpowiada kobieta. Walentynki to idealna okazja, aby wspólnie pobawić się w kuchni. Z wyprzedzeniem planujemy menu i robimy zakupy, aby niczego nie zabrakło. W wybrany dzień zakładamy fartuchy i zamieniamy się w master chefa. Lampka wina i koniecznie aparat pod ręką, aby uwiecznić te momenty. W tym czasie potrafi zdarzyć się naprawdę wiele zabawnych sytuacji. Na sam koniec możemy skosztować naszych kulinarnych twórczości w towarzystwie filmu, muzyki lub slajdu wspólnych zdjęć.

Planszówkowanie

Od jakiegoś czasu wraca moda na gry planszowe. My sami posiadamy kilka i co jakiś czas odświeżamy swoją małą kolekcję. Jeśli nie macie ich w posiadaniu, istnieją wypożyczalnie gier, a czasem można je dostać w bibliotece. Warto wcześniej zorientować się, w co macie ochotę grać i zapoznać się z zasadami gry. Jest to kolejny pomysł na spokojne celebrowanie, ale inny niż oglądanie filmu. I potrafi być bardzo wciągający!

Puzzle

Kiedy ostatni raz układaliście puzzle? Jak byliście dziećmi? My miesiąc temu (po bardzo długiej przerwie), ale nie podołaliśmy 🙂 Nie wiem jakim cudem, ale mój brat te same puzzle ułożył jednego dnia. Nam zupełnie nie szło… Dlatego jeśli postanowicie iść w tym kierunku, ale nie jesteście zaprawionymi puzzlowiczami, koniecznie znajdźcie nie tylko mniej elementów, ale też łatwiejszy obraz do ułożenia.

Spacer

Jest to prosta forma spędzania wspólnie czasu, ale przez wielu zaniedbywana. Jeśli jest zimno, zróbcie gorącą herbatę, kawę lub grzańca i wlejcie do termosu. Jeśli macie psa, on na pewno chętnie skorzysta. Taki spacer to okazja, aby zostawić telefony i móc spokojnie porozmawiać. Ciepły napój zaś pozwoli nie zmarznąć. Jeśli leży u Was śnieg, polecam wojnę na kulki śnieżne! Uruchomcie w sobie dziecko, to niesamowita zabawa! Warto mieć rękawiczki na przebranie.

Kółko-krzyżyk / państwa-miasta / statki

To tak jak w przypadku puzzli, kiedy ostatnio mieliście kartkę i długopis w ręku i zaznaczaliście pudło albo liczyliście do 10? Fajnie to wspominacie? Ja bardzo! Choć z reguły przegrywam… to i tak bardzo to lubię. Do towarzystwa można włączyć zdjęcia, przygotować sobie coś do picia i/lub jedzenia i plan na wieczór gotowy.

Kalambury

Kalambury to zabawa, która zawsze mnie cieszy. Czy w małej, czy dużej grupie – jak dziecku sprawia mi przyjemność. Hasła można wymyślać na bieżąco i na pewno nikt nie podsłucha. Wygraną zaś można odpowiednio nagrodzić 🙂

Czekoladowe fondue

Zestawy do czekoladowego fondue można kupić za ok. 30 złotych. Potrzebna już będzie tylko czekolada, świeczka i owoce. Zabawa na nieco dłuższą chwilę, ale jaka smaczna i przyjemna! Sprawdzi się też na mniejszych imprezach domowych, bo zawsze jest miłym urozmaiceniem.

Moje pomysły na walentynki to tylko część propozycji na to, co można zrobić tego dnia. Możliwości jest dużo, wszystko zależy od naszych chęci i możliwości. Warto pamiętać, że nawet jeśli przekładacie celebrowanie na inny dzień, to by okazać uczucie tej drugiej osobie. Buziak i miłe słowo zawsze sprawi przyjemność i podniesie na duchu.

Obchodzicie walentynki czy uważacie, że to dzień jak każdy inny?

Related Posts