5 pytań o lakiery hybrydowe – baza, TOP Semilac, Indigo i inne

Rok temu odpowiedziałam na 5 najczęściej zadawanych pytań o bazę i TOP Semilac. W tamtym poście możecie przeczytać m.in. czy TOP MAT tej firmy jest dobry i czy bazę i TOP Semilac można łączyć z innymi firmami. Od tego czasu pojawiło się dużo innych pytań odnoszących się do tego tematu, ale nie tylko o tę markę. Podzieliłam je na 3 bloki i najpierw odpowiem na te zapytania, które pojawiają się najczęściej.

1. Czym jest baza i TOP, TOP MAT i jak ich używać?

Baza, inaczej pisane base, jest to pierwsza warstwa w manicure hybrydowym. Stosuje się ją na zmatowioną płytkę paznokcia (wcześniej można użyć primera). Jej zadaniem jest utrwalić manicure i zwiększyć przyczepność lakieru hybrydowego.

Nakłada się jej cienką warstwę. Należy pilnować, aby nie zalać skórek, ponieważ lakier kolorowy będzie zachowywał się tak samo. Istotne jest też zabezpieczenie wolnej linii brzegowej paznokcia. Czyli dokładnie malujemy końcówki paznokcia, wliczając w to ranty. Nie malujemy pod paznokciami!

TOP to ostatnia warstwa manicure hybrydowego. Jego zadaniem jest wykończenie manicure, nadanie połysku oraz ochrona. Bez niego paznokcie nie będą dobrze błyszczały i będą nietrwałe.

Maluje się go na sam koniec i jak w przypadku każdego lakieru wymagana jest cienka warstwa. TOPem także zabezpieczamy wolną linię brzegową.

TOP MAT, tak jak u zwykły TOP, jest warstwą ostatnią, wykańczającą manicure. W odróżnieniu od jego tradycyjnej wersji, ma tworzyć matową powłokę. Jednak zadanie ochronne pozostaje to samo, jak również sposób jego nakładania.

2. Czy można malować dwie warstwy bazy i TOPu?

Można, czasem nawet się poleca, np. w przypadku TOPu Semilac.

W przypadku bazy nie jest to konieczne. Zależy to też od jej formuły i naszych wymagań. W przypadku bazy proteinowej od Indigo możemy użyć jej do przedłużenia paznokci. Dwie warstwy bazy sprawiają, że manicure będzie twardszy, ale to też zależy od firmy.

Dwie warstwy TOPu dadzą nam większą pewność, iż nasza hybryda będzie błyszczała, a TOP się nie zetrze. Niektóre produkty są niezbyt dobre, dlatego część z nich z czasem się wyciera. Dwie warstwy lepiej zabezpieczą kolor, a do tego utrwalą ewentualne wzorki.

3. Czy można używać bazy, TOPu i kolorów różnych firm w jednym manicure?

Jak najbardziej! Każdy producent będzie zalecał używania tej samej linii produktów, argumentując lepszy i trwalszy manicure. Jednak nie jest tak, że tych elementów nie można ze sobą mieszać. Robię tak od samego początku ze wszystkimi połączeniami, o jakie pytaliście, czyli:

Semilac z Indigo – zarówno bazy, TOPy oraz kolory w różnej kombinacji się sprawdzają i nie zauważyłam, aby moje mani na tym ucierpiało.

Baza NeoNail i lakiery Semilac – nie posiadam tej bazy, ale odwrotne łączenie nie ma sobie nic do zarzucenia. Baza Semilac dogaduje się z lakierami NeoNail więc sądzę, że to jest odpowiedzią.

Baza Indigo i lakiery Semilac – posiadam bazę proteinową już od jakiegoś czasu i moje kolory Semi trzymają się na niej bez żadnych zażaleń.

Cosmetic Zone i Semilac – tak zaczynałam swoją przygodę. Kupiłam bazę, TOP i 3 lakiery Semilac i kilka kolorów Cosmetic Zone. Nigdy nie miałam problemu z łączeniem tych marek.

TOP Shellac – łączę go ze wszystkimi kolorowymi lakierami, jakie posiadam i nic się z tego tytułu nie dzieje.

4. Czy lakiery hybrydowe można ze sobą mieszać?

Osobiście nigdy tego nie próbowałam, ale wielokrotnie czytałam w Internecie, że dziewczyny mieszają ze sobą dwa różne kolory, czasem nawet różnych marek. Na oficjalnych fanpage firm, też można przeczytać o tym, że wymieszali ze sobą różne lakiery. Dlatego jeśli macie pomysł, jakie barwy ze sobą połączyć, próbujcie śmiało. Najlepiej zrobić to w małym plastikowym pojemniczku, aby nie stracić zbyt dużo produktu.

5. Czy hybrydy uczulają – od razu, czy po czasie?

Lakiery hybrydowe mogą uczulić. Mi nigdy się to nie zdarzyło, ale jeśli to pytanie padło kilka razy, na pewno już o tym słyszałyście. Najczęściej ludzie skarżą się na firmę Semilac. Używam jej od 1,5 roku, ale na zmianę z innymi firmami, jednak do tej pory nie miałam z nią, ani z inną firmą takiego problemu. Co też nie znaczy, że on nie wystąpi. Lakiery hybrydowe mogą uczulić już po pierwszym manicure, ale uczulenie może pojawić się nawet po dłuższym okresie czasu, kilku miesiącach a nawet roku lub dwóch. Jest to sprawa indywidualna i tutaj nikt nie udzieli nikomu odpowiedzi, kiedy i na jaką markę organizm zareaguje uczuleniem.

Pytanie o to, czy można łączyć bazę i TOP jednej firmy z kolorami drugiej firmy było chyba najczęściej padającym pytaniem zarówno wpisywanym w wyszukiwarkę Google, ale także zadawanym bezpośrednio. Mam nadzieję, że moje odpowiedzi są wystarczające, ale jeśli nurtują Was jeszcze jakieś tematy, pytajcie śmiało. Postaram się jak najbardziej rzetelnie odpowiedzieć!

P.S. Na zdjęciach nie widać TOP MATu Semilac, ponieważ uważam go za bubel wszechczasów i go odsprzedałam. Na to konto pojawił się jego zamiennik – TOP TOTAL MAT. Zobaczymy, co nam zaoferuje!

Related Posts