5 inspiracji na grillowanie – ryby, dipy i inne

Majówka trwa w najlepsze więc sezon grillowy można uznać za otwarty. Wiele osób będzie miało wolne do środy, ale też nie tak mało będzie odpoczywać jeszcze cały tydzień. Grill zaś to w Polsce jeden z popularniejszych sposobów na spędzanie majówki. Jeśli więc nie wiecie jeszcze, jakie sosy podać do mięsa, jak przygotować dodatki, przyrządzić rybę lub co poza jedzeniem można robić w czasie grillowania – czytajcie dalej. Oto moja propozycja na 5 inspiracji na grillowanie.

Przepis na ziemniaki z grilla

Jako że jestem wielką fanką ziemniaków, są one dla mnie punktem obowiązkowym takiego weekendowego grillowania. Uwielbiam je pieczone w folii na grillu. Przepis z Lidla nie dość, że uwzględnia ich uprzednie gotowanie (czyli tak jak ja to robię), to dodatkowo proponuje wrzucić to i owo do ziemniaczków.

5 przepisów na klasyczne sosy do potraw z grilla

Przy grillowaniu mięsa czy ryby nie obejdzie się bez sosów. Bardzo często korzystamy z tych kupnych, zwłaszcza, że ich oferta ciągle się powiększa. Czasem jednak warto zatroszczyć się o ich domowe, zdrowsze wersje. Dlatego na stronie Stop na wadze znajdziecie kilka propozycji na znane i lubiane dipy.

5 wskazówek, jak grillować ryby

Wiele osób spotykających się na grillu dba o linię, zdrowe jedzenie czy się odchudza. Dla nich dobrą alternatywą dla karkówki będzie grillowana ryba. Jak ją przyrządzić i na co zwrócić uwagę możecie przeczytać na stronie Doradcy Smaku.

Torcik z mleczka zagęszczonego

Kiedy już zjemy mięsiwa, nachodzi nas ochota na coś słodkiego. Grill ma to do siebie, że często robimy go w terenie jak jest ciepło. Pojawia się zatem pytanie, jakie ciasto przygotować na grilla, aby łatwo było je transportować i by się nie rozpadło, ani nie rozpłynęło. Ja rok temu przy tej okazji przetestowałam przepis Na piecyku i powiem Wam, że sprawdził się idealnie. Uczestnicy zajadali się bardzo, a torcik można było jeść nawet z ręki 🙂

Co robić w tzw. między czasie

Czas grillowania to bardzo często czas czekania. Zanim mięso, szaszłyki, ziemniaki i cała reszta się upiecze – mija wiele czasu. Warto go wykorzystać, zwłaszcza jeśli w towarzystwie są dzieci. Takim sposobem może być gra w piłkę – kopana lub rzucana. Można też pobiegać za frisbee. Jeśli są zwierzaki, porzucać im zabawki (pamiętajcie o wodzie dla pupili!). Można też zaopatrzyć się w karty typu Dobble lub pobawić się w kalambury. Integracja międzypokoleniowa gwarantowana!

Jako że dopiero niedziela, a wiele osób jeszcze wczoraj czy dziś pracuje, mam nadzieję że w tej liście znajdziecie kilka przydatnych inspiracji na grillowanie. Warto zwrócić uwagę na to, jak przyrządzać coraz popularniejsze ryby na grilla lub jak zastąpić kupne sosy.  Dobrze też pamiętać o towarzystwie i by poza jedzeniem i piciem trochę się poruszać. Sprawdzi się tutaj przywołana gra w frisbee lub kalambury.

Udanego odpoczynku Kochani!

Related Posts