Bezpłatne zwiedzanie Warszawy – lista miejsc z darmową wejściówką

Być może w przyszłości pojawią się nowe posty z cyklu o Warszawie, jednak na ten moment zamykam go listą miejsc z darmową wejściówką, czyli bezpłatne zwiedzanie Warszawy. Lista ta aktualna jest na bieżący dzień, tj. 16.05.2017r. Wiele z poniższych muzeów jest większości osobom nieznana, warto jednak ją przejrzeć. Część dostępna jest za darmo w konkretne dni, ale na samym dole znajdziecie bardzo długą listę, gdzie wejdziecie bezpłatnie niezależnie od dnia. Nie linkowałam tych stron, ponieważ byłoby ich dużo za dużo, dlatego wybaczcie tę małą niedogodność 🙂

poniedziałek

  • Stacja Muzeum – www.stacjamuzeum.pl
  • Muzeum Plakatu – www.postermuseum.pl

wtorek

  • Muzeum Karykatury – www.muzeumkarykatury.pl
  • Muzeum Narodowe w Warszawie – www.mnw.art.pl
  • Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku – www.stawisko.pl

środa

  • brak

czwartek

  • Państwowe Muzeum Etnograficzne – www.ethnomuseum.pl
  • Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki – www.zacheta.art.pl
  • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – www.wilanow-palac.pl
  • Łazienki Królewskie – www.lazienki-krolewskie.pl
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – www.polin.pl
  • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski www.u-jazdowski.pl
  • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – www.muzeum.warszawa.pl
  • Muzeum Drukarstwa – www.muzeumdrukarstwa.muzeumwarszawy.pl
  • Muzeum Niepodległości – wwww.muzeum-niepodleglosci.pl
  • Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego – mhprl.pl
  • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – www.muzeum.warszawa.pl
  • Muzeum Ordynariatu Polowego – www.ordynariat.muzeumwarszawy.pl
  • Fotoplastikon Warszawski – www.fotoplastikonwarszawski.pl

piątek

  • brak

sobota

  • Muzeum Sportu i Turystyki – www.muzeumsportu.waw.pl
  • Muzeum Wojska Polskiego – www.muzeumwp.pl

niedziela

  • Muzeum Powstania Warszawskiego – www.1944.pl
  • Zamek Królewski – www.zamek-krolewski.pl
  • Muzeum Żydowskiego Instytutu Historycznego – www.jhi.pl
  • Państwowe Muzeum Archeologiczne – http://www.pma.pl/
  • Muzeum Fryderyka Chopina – www.chopin.museum
  • Muzeum Ziemi PAN – www.mz.pan.pl

codziennie

  • Zamek Ujazdowski – www.zamekujazdowski.art.pl
  • Muzeum Azji i Pacyfiku – www.muzeumazji.pl
  • Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej – www.muzeumptw.pl
  • Muzeum Harcerstwa – www.muzeumharcerstwa.pl
  • Muzeum Geologiczne – http://geoportal.pgi.gov.pl/portal/page/portal/muzeum/
  • Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry – www.palmiry.muzeumwarszawy.pl
  • Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego – www.muzeum.uw.edu.pl
  • Korczakianum – www.korczakianum.muzeumwarszawy.pl
  • Muzeum Nurkowania – www.muzeumnurkowania.pl
  • Muzeum Legii Warszawa – www.legionisci.com/muzeum
  • Muzeum Katyńskie – www.muzeumkatynskie.pl
  • Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – www.artmuseum.pl
  • Muzeum Cechu Rzemiosł Skórzanych im. Jana Kilińskiego – www.cechjanakilinskiego.waw.pl
  • Królikarnia – www.krolikarnia.mnw.art.pl
  • Centrum Pieniądza – www.cpnbp.pl
  • Muzeum Pożarnictwa (ul. Chłodna 3, pn – pt 9.00 – 14.00)
  • Muzeum ks. Popiełuszki – www.muzeumkspopieluszko.pl (podobno wstęp bezpłatny)
  • Muzeum Gazownictwa (ul. Marcina Kasprzaka 25, pn – pt 9.00 – 14.00)
  • Muzeum Cechu Rzemiosł Skórzanych im. Jana Kilińskiego – www.cechjanakilinskiego.waw.pl
  • Park Rzeźby – http://artmuseum.pl/pl/wystawy/park-rzezby-na-brodnie

Tak jak pisałam w poprzednich postach, bezpłatne zwiedzanie Warszawy naprawdę jest możliwe. Co prawda bardzo często planujemy wyjazd w weekend, a wtedy lista miejsc z darmową wejściówką jest ograniczona, ale i tak daje nam to pewną oszczędność. Na przykład w niedzielę możemy bezpłatnie odwiedzić Zamek Królewski czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Warto upewnić się, czy w dni świąteczne muzea są czynne i w jakich godzinach.

Related Posts