5 pytań o lakiery hybrydowe – baza zamiast TOPu i inne dylematy

Kolejny raz otrzymałam pytania od Czytelniczek na temat lakierów hybrydowych. Widzę też, że bardzo często trafiacie do mnie z Google szukając odpowiedzi, co zrobić, kiedy pomylicie bazę z TOPem i czy można nałożyć kolor na TOP i inne nurtujące Was pytania. Dlatego na stronie prezentuję kolejne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o lakiery hybrydowe.

W cyklu pojawiły się już:

1. Czy na TOP można nałożyć kolor?

Wbrew wszelkim zasadom odpowiem, że tak. Oczywiście przepisowo jest tak, że najpierw nakładamy bazę, potem kolor, a na koniec TOP. Wiem jednak, że czasem człowiek złapie nie tę buteleczką, co trzeba i zamiast pomalować drugą warstwę koloru, maluje TOP. Co zrobić, kiedy pomalujemy TOP za wcześnie? Należy go zmatowić. Czyli przemywamy cleanerem nasze mani, aby pozbyć się warstwy dyspersyjnej. Następnie za pomocą bloczka polerskiego albo bardzo miałkiego pilnika matowimy TOP. Ważne jest, aby nie robić tego gruboziarnistym pilnikiem, ponieważ bardzo łatwo zedrzeć kolor. Kiedy zmatowimy TOP, przemywamy go cleanerem, czekamy aż wyschnie, malujemy kolor, na to TOP i koniec.

Odpowiadając na pytanie, czy na TOP można malować kolor nie twierdzę, że to dobrze i tak powinno się robić. Sugeruję jedynie, że jeśli tak się zdarzy, można sobie z tym poradzić, zamiast znowu odmaczać dłonie w acetonie i ponownie wykonywać mani. Wiem od swojej Czytelniczki, że jej manicure hybrydowy trzymał się standardowo długo.

2. Ile trzymają się lakiery Semilac?

Nie spotkałam się jeszcze z osobą, która narzekałaby na trwałość lakierów Semilac. Osobiście swoje mani hybrydowe noszę 2 – 3 tygodnie. Ściągam je, bo moje paznokcie szybko rosną i odrost wygląda nieładnie. Semilac to jedna z moich ulubionych firm, ze względu na trwałość, ale i krycie. Właśnie kupiłam Sexi Red bo zapragnęłam na lato intensywnej, jasnej czerwieni. Urlop w Paryżu zobowiązuje!

3. Czy można dwa razy malować bazę? Czy baza i TOP to to samo?

Na to pytanie odpowiadałam we wcześniejszym poście, do którego po szczegóły Was odsyłam na początku tego artykułu. Tu krótko odpowiem – można. Tak samo baza i TOP to nie to samo. Baza jest pierwszą warstwą w manicure hybrydowym, TOP zaś to jego wykończenie. Szczegóły znajdziecie w podlinkowanym wyżej poście. Powtarzam te dwa pytania, bo dalej często się one pojawiają.

4. Baza zamiast TOPu – co robić?

Baza jak wspomniałam wyżej to pierwszy element, jednak czytałam, że niektórzy używają jej zamiast TOPu. Ja nigdy tego nie stosowałam, bo mam obydwa produkty. Nie wiem jak wygląda wtedy połysk i trwałość. Sądzę, że to pierwsze może pozostawiać trochę do życzenia. Jeśli jednak pomalujecie bazę zamiast TOPu, postąpiłabym tak jak z kolorem. Pomalowałabym na to TOP, tylko tym razem bez odtłuszczania. Warstwa dyspersyjna umacnia nasze mani, więc jeśli nie musimy go matowić, a w tym wypadku nie, bo i tak kończymy nasz manicure, możemy od razu malować TOP i prawdopodobnie nasze lakiery będą się dobrze trzymać.

5. Czy Trzeba używać TOPu do hybryd?

Tak, trzeba używać TOPu do hybryd. Jest to wykończenie naszego manicure. Ma za zadanie nadać połysk w jego tradycyjnej wersji, lub matu, w stosunkowo nowej opcji. Oprócz tego tworzy wykończenie, które przedłuża trwałość lakierów hybrydowych. Jeśli nie szkoda Wam czasu i pracy, możecie zrobić test. Zobaczycie, jak szybko lakier może odprysnąć bez pomalowania go TOPem.

Lakiery hybrydowe to naprawdę świetna sprawa. Ja odkąd mam w posiadaniu niezbędny sprzęt i materiały, niemal się z nimi nie rozstaję. Manicure hybrydowy jest bardzo wygodny, bo niewielkim nakładem czasowym i wbrew pozorów finansowym, można osiągnąć trwały i ładny manicure. Czasem zdarza się, że przez roztargnienie pomalujemy bazę zamiast TOPu, dlatego ten post ma odpowiedzieć na pytania dotyczących lakierów hybrydowych.

Bonne journée!

Related Posts