5 inspiracji na świąteczne ozdoby DIY – Boże Narodzenie

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Ja z reguły na kilka dni przed przypominam sobie, że warto byłoby samodzielnie zrobić jakieś ozdoby świąteczne. W tym roku przyszło mi to do głowy nieco wcześniej więc być może tym razem przygotuję się bardziej. Poniżej znajdziecie listę 5  inspiracji na świąteczne ozdoby DIY – Boże Narodzenie. Szukałam takich, które nie będą wymagać dużych nakładów finansowych. Czasem to będzie kwestia poszukania czegoś na dworze, innym razem zainwestowania w niektóre elementy. Nie wyglądają one też na trudne, a na pewno wprowadzą świąteczny klimat. Jedne z nich, czyli choinki z gazet DIY, robiłam rok temu i wyszły naprawdę ładne. Schowałam je do kartonu więc i w tym roku mi posłużą.

Właścicielami pozostałych zdjęć są podpisane osoby, które wyraziły zgodę na ich publikację.

1. Świąteczny obrazek na ścianę

Pomysł znalazłam na stronie Kasi – www.twojediy.pl. Wygląda bardzo wdzięcznie i myślę, że na czas świąt może zastąpić zdjęcie, obraz, czy kalendarz, który właśnie traci ważność.

Możecie zrobić dokładnie tak, jak pokazuje Kasia. Możecie też wykorzystać do tego kartkę papieru i oprawić ją w ramkę. Dla wygody, można tego typu motywy wydrukować w interesującym nas kolorze i również oprawić. Ja w jednym pokoju często stosuję czerwone dodatki. W przypadku świąt, taki renifer, choinka czy śnieżka, będą jak znalazł.

2. Wieniec bożonarodzeniowy DIY

Z natury jestem raczej minimalistką. Lubię prostotę i estetykę, jaka często z niej wynika. Trochę czasu mi zajęło znaleźć taki pomysł na wieniec bożonarodzeniowy, aby nie wymagał on dużych umiejętności, ani też specjalnego sprzętu oraz nakładu finansowego. Odpowiedzią jest praca Ani (www.odinspiracjidorealizacji.blogspot.com), która bardzo przypadła mi do gustu. Jeśli mieszkacie na wsi, nie powinniście mieć problemu z zaopatrzeniem się w niezbędne materiały. Jeśli w mieście, kupić je można za niewielkie pieniądze na targu czy w warzywniaku. Kilka elementów, a wdzięczny świąteczny wianek  mamy gotowy. Jeśli będę miała jak go powiesić, też go przygotuję.

3. Choinka z gazety DIY

Zdążyłam we wstępie o niej powiedzieć. Przygotowałam ją rok temu. Tak naprawdę, to tak mi się spodobały, że zrobiłam ich kilka! Można użyć do niej starych gazet (najlepiej, aby były zszywane) i kupić spray, który kosztuje kilka złotych. Efekty są naprawdę świetne więc po szczegóły, jak zrobić choinkę z gazety i na co zwrócić uwagę, odsyłam Was do posta sprzed roku.

4. Świąteczna świeczka cynamonowa

Jak już wspominałam, bardzo lubię prostotę. Świątecznym elementem może być świeczka cynamonowa. Głównym kosztem będzie cynamon, ale ten na pewno przyniesie ze sobą grudniowy klimat i piękny zapach. Wykonanie jest łatwe i dobrze pokazane przez Dominikę na stronie www.piekniejszastronazycia.pl/. Kolejny raz całość uzupełniona jest czerwonym dodatkiem. Na innej stronie widziałam jednak, jak można zastąpić pistolet z gorącym klejem. Wystarczy użyć gumki recepturki. Owijamy ją wokół świeczki, pod spód wkładamy laski cynamonu, a gumkę zakrywamy wstążką.

5. Pakowanie prezentów na święta

Rok temu widziałam ten pomysł u Żanety i bardzo mi się spodobał. Dlatego kiedy szukałam materiałów na artykuł o inspiracjach na świąteczne ozdoby DIY, od razu weszłam na bloga www.mojeimponderabilia.pl Niewiele materiałów potrzeba, wykonanie też nie powinno przysporzyć kłopotów, a efekt finalny jest naprawdę ładny. To proste, ale estetyczne pakowanie prezentów może miło zaskoczyć obdarowanych. Element świąteczny na pewno podkreśli atmosferę, a drobne przyłożenie się do ozdobienia prezentu pokaże, że dana osoba jest dla nas ważna.

Bardzo podoba mi się wprowadzanie świątecznej atmosfery w domu. Moim ideałem w przyszłości jest znalezienie czasu na taką zabawę z dziećmi. Chciałabym zaangażować je do wspólnej pracy. 5 inspiracji na świąteczne ozdoby DIY dają nam taką możliwość. Powyższe zestawienie jest pomyślane pod kątem tanich ozdób świątecznych oraz takich, które nie wymagają wielu umiejętności i czasu. Wiele z nich można bardzo szybko przygotować więc w tym roku mam w planach sama z nich skorzystać.

Macie sprawdzone sposoby na świąteczne ozdoby w domu? Proste i takie, przy których nie trzeba spędzać wielu godzin?

Related Posts