Pomysły, jak spędzić czas z babcią – prezent na Dzień Babci

Posty z pomysłami na prezent dla babci czy pod choinkę cieszą się Waszym dużym zainteresowaniem. Dlatego tym razem pomyślałam o nieco innym podejściu do tego tematu. Nie każdy będzie miał możliwość na Dzień Babci je zrealizować, ale myślę, że warto o tym pomyśleć. Dotyczy to jednego z punktów, który według mnie jest jednym z lepszych prezentów dla babci. Wspólnie spędzony czas. Rok temu odwiedziłam swoją babcię i żałuję, że w tym nie mam takiej możliwości. Dlatego jeśli zastanawiacie się nad podarunkiem dla niej, pomyślcie, czy nie lepiej zaaranżować jakiegoś spotkania. Pomysły, jak spędzić czas z babcią znajdziecie poniżej. Oczywiście część z nich zależna jest od miejsca zamieszkania naszego i babci, ale na pewno część z Was znajdzie tu pewną inspirację.

Zdjęcia stockowe.

Wyjście do restauracji

Z reguły jest tak, że to babcie przygotowują święta, zapraszają na kawkę z ciastem czy niedzielny obiad. Po świętach, które były miesiąc temu, wyjście do restauracji może być przyjemną odmianą. Jeśli nie mamy warunków w mieszkaniu, aby samodzielnie przygotować poczęstunek, będzie to dobre rozwiązanie. Dla większości może to być coś wyjątkowego, bo to pokolenie jest nauczone gotowania w domu. Będzie to też dobry czas na odpoczynek i rozmowy.

Wycieczka

Wszystko zależy od naszych możliwości, ale równie dobrze możemy zorganizować wycieczkę. Może to być coś większego z noclegiem, a możemy równie dobrze pojechać do pobliskiego miasta i zobaczyć coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Nawet małe miasta skrywają ciekawe muzea, o których na co dzień nie myślimy. Z kolei babcie bez towarzystwa, same raczej się tam nie wybiorą. Jeśli żyjecie w dużym mieście bądź w optymalnej odległości od niego, na pewno będziecie mieli w czym wybierać. Ostatecznie, wspólny spacer z termosem w ręku też się sprawdzi.

Zaproszenie na obiad

Odwołując się nieco do pierwszego punktu, jeśli dysponujemy miejscem, możemy zaprosić babcię do siebie. Jestem przyzwyczajona, że w większości przypadków wygląda to tak, że to babcia gotuje obiad i zaprasza pociechy do siebie, a to przecież jest jej dzień. Dlaczego by więc nie zamienić ról? Możemy przygotować małe przyjęcie, zaprosić na obiad lub upiec ciasto i podać z kawą. Damy jej odpocząć, a tym samym możemy spróbować się wykazać. Samodzielnie przygotowany posiłek na pewno zostanie doceniony. Jeśli nie mamy miejsca, aby przyjąć babcie u siebie, możemy ugotować bądź upiec coś w domu i przyjść z wizytą do babci.

Wspólny wieczór przy filmie

Spędzenie wspólnego wieczoru przy filmie może się wydawać nudne bądź banalne, jednak znaleźć dziś w telewizji coś ciekawego, łatwe też nie jest. Na ten dzień możemy zatem zorganizować odpowiednie kino, jakieś przekąski i picie. Będzie czas na odpoczynek i rozmowy. Jeśli zaś któraś babcia lubi takie miejsca jak kino czy teatr, możemy zabrać ją na seans czy spektakl. To zapewne będzie przyjemna odmiana.

Domowe spa

Nie wiem jak Wasze babcie, ale moja lubi w zaciszu domowym czy u kosmetyczki, oddawać się zabiegom pielęgnacyjnym. Możemy zatem zaopatrzyć się w rożnego rodzaju maseczki, które dostępne są nawet w sieci Biedronka (i to dobre jakościowo!) i przygotować mini spa domowe. Do tego gorąca herbatka albo winko, a babskim rozmowom może nie być końca.

To propozycja na 5 pomysłów, jak spędzić czas z babcią. Może być dosłownym rozwiązaniem albo tylko inspiracją. Na pewno nasza obecność będzie tutaj kluczowa. Upominki też są ważne, ale wspólnie spędzony czas, rozmowy, odpoczynek podkreśli tylko, że druga osoba jest dla nas ważna. Dlatego jeśli macie taką możliwość, zachęcam Was do odwiedzin. Możecie wpaść nawet na herbatkę i wspólnie rozwiązać krzyżówkę lub poplotkować.

Zorganizowany czas to też świetna okazja na zrobienie wspólnego zdjęcia, które może być pomysłem na prezent dla babci na przyszły rok.

Related Posts